Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Braly mě křeče. Ale ani ona na tom nebyla dobře, líčila bitvu Šafářová

Česká tenistka Lucie Šafářová v duelu 3. kola US Open s Alize Cornetovou z Francie. | foto: AP

30 2014
New York (Od našeho zpravodaje) - "Myslím, že jsem připravená. Díky kouči!" Touto hláškou tenistky Lucie Šafářové končil videoklip dokumentující její letní trénink před severoamerickou betonovou sérií. V pátek odpoledne v New Yorku svá slova potvrdila.

Ve velmi namáhavém střetnutí s Francouzkou Alize Cornetovou prokázala obdivuhodnou tělesnou i duševní sílu. Její jízda pokračuje v neděli utkáním s Číňankou Pcheng Šuaj.

Není divu, že po triumfu v euforii zaječela radostí. Vedla k němu na čím dál víc zaplněném Armstrongově stadionu strastiplná pouť. Nasazená čtrnáctka tlačila turnajovou dvaadvacítku, ale dlouho ji přetlačit nemohla. Pár příhodných šancí si pokazila sama. Za stavu 6:3, 6:5 třeba promarnila mečbol. Pravděpodobný těsný aut si nemohla nechat přezkoumat „Jestřábím okem“, protože předtím vyplýtvala všechny své možnosti.

Poté pokazila tie-break, v němž často chybovala a nechala si soupeřku prchnout na 1:6. O pár minut později poslala lehký volej do sítě, a odevzdala tak Cornetové svůj servis - 2:2.

Fotogalerie

Když ve třetí sadě při vedení 5:2 podávala na vítězství, ztratila důležitý fiftýn kvůli doteku se sítí. A následně opět pustila sokyni na dohled - 5:4. Svůj druhý mečbol si poté sama odvrátila dvojchybou. Touha po vítězství v ní však nevyhasla, a tak přece vydřela triumf 6:3, 6:7, 6:4.

Byl to za poslední dobu fyzicky nejnáročnější zápas?
Asi ano. Obě jsme hrály výborně, bylo tam dost dlouhých výměn. Začátkem třetího setu mě začaly brát křeče, ale ani ona na tom nebyla moc dobře. Šlo o to, kdo déle vydrží a bude víc bojovat.

Vy jste byla ta agresivnější. Bylo obtížné stále do sokyně bušit a vědět, že se vám míč stejně vrátí?
Věděla jsem, co očekávat. Byla jsem připravená. Snažila jsem se jít občas dopředu pro volej, trpělivě tlačit. Nakonec to dopadlo dobře.

Musela jste se prát i s řadou krizí, že?
Výměna při prvním mečbolu, při které jsem udělala relativně nevynucenou chybu, mi utkvěla v hlavě. A tak jsem na začátku tie-breaku nebyla dost soustředěná a ona zahrála moc dobře. O to víc jsem se snažila dát dohromady na začátek třetího setu. Povedlo se, jenže pak přišel druhý mečbol a já dám dvojchybu. Ta mě dost naštvala a říkala jsem si, že příště už si tu šanci utéct nenechám.

Mluvila jste o křečích. Jak pečujete o tělo po takové šichtě?
Snažila jsem se do sebe dostat hodně nápojů se solí, byla jsem v ledové vaně, zašla na masáž. Ještě mě čeká fyzioterapie. Musím využít všech prostředků.

Je pro vaši sebedůvěru důležité, že jste wimbledonské semifinále zaštítila výborným výsledkem hned na dalším grandslamu?
Rozhodně. US Open pro mě bylo vždy trošičku zakleté. Nikdy jsem tady nehrála tak dobře, jak bych si představovala. Jsem ráda, že i tady to otáčím.

Kletby padají. Tráva vám najednou nevadí, US Open také ne…
To je dobře, jen ať padají. (smích)

Co jste říkala na jméno příští soupeřky Pcheng Šuaj?
Až tak moc mě nepřekvapilo. Beton je tu dost rychlý. Když se jí daří, hraje takový střílený tenis. Poslední dobou měla velmi dobré výsledky. Uvidíme. Je to čtvrté kolo. Půjdu si ho užít a pokusím se ještě vylepšit své zdejší maximum.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze