Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šachový vlak dorazil do Prahy. Jako vítěz přijel Turek Atalik

Generální ředitel Českých drah Pavel Krtek předává trofej vítězi turnaje Suatu Atalikovi. | foto: Pražská šachová společnost

12 2016
Zpátky do Prahy dorazil po pětidenním putování po trase Praha – Regensburg – Innsbruck – Salcburk – Český Krumlov – Praha tradiční Šachový vlak. Na jeho palubě byl vítěz desetikolového turnaje v rapid šachu - favorizovaný turecký velmistr Suat Atali.

Atalik získal 9,5 bodu z deseti partií, když s ním dokázal remizovat pouze ukrajinský mistr Roman Chajeckij a to až v posledním kole. Na samostatném druhém místě byl německý překladatel Sven Römling (8 bodů) a z třetího místa se díky lepšímu pomocnému hodnocení radoval holandský šachista Brent Burg.

V soutěži družstev zvítězil tým Českých drah, za který hráli nejen jejich zaměstnanci, ale i špičkoví hráči Jaroslav Satranský a právě turecký velmistr Suat Atalik.

Nejlepší ženou byla Ada Leona Van Der Giessen, nejlepším juniorem Jakub Kůsa, nejlepším hráčem dle rozdílu elo (takzvaný skokan turnaj - rozdíl mezi nasazovacím elo a el performance) byl Savanali Nuradilov.

Nejstarší účastnicí turnaje byla devadesátiletá Marianne Hartlaub a nejmladší Nela Viktorie Michálková. V 79letém věkovém rozdílu mezi nimi se rozprostřeli ostatní ze 114 šachistů z 18 zemí celého světa, kteří se nakonec do turnaje zapojili.

Kompletní výsledky turnaje v Šachovém vlaku najdete na Chess-Results.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze