Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sáblíková vyhrála i na kolečkách

18 2006
Pardubice - Rychlobruslařka Martina Sáblíková, čtvrtá z letošních zimních olympijských her v Itálii, o víkendu úspěšně zakončila i letní přípravu na kolečkových bruslích. Suverenním prvním místem na 21km trati v Pardubicích potvrdila vítězství jak v devítidílné sérii Nestlé LifeInLine Tour 2006, tak v historicky prvním ročníku šestidílného Českém poháru v silničním in-line půlmaratónu. Svou účastí zároveň skvěle zpropagovala tento atraktivní městský sport.

Sáblíková, jak už bývá jejím zvykem, dlouho trápila svými mohutnými nástupy celé startovní pole.

Nakonec se před ní v cíli prodralo z téměř 90ti závodníků jen pět mužů! Na prvního Jana Szymanskeho z Polska ztratila pouhé 1,4 vteřiny, na pátého Marka Krejčíka tři desetiny.
 
Byla to akce "par excelence" - teplo, slunce, téměř 400 startujících ve všech kategoriích a především dramatický hlavní závod v půmaratónu.

Na úzké trati dominovaly ostré nástupy, střídání na čele, pády, které naštěstí skončily bez vážnějších následků a hlavně finiš, v němž se o vítězství poprali Poláci Jan Szymanski (1. místo), Pawel Milewski (2.) a Čech Jan Pecka (3.).

Mezi ženami pak za Martinou Sáblikovou skončila na druhém místě Andrea Jirků, další svěřenkyně  kouče Petra Nováka, který trénuje i Sáblíkovou, a třetí dojela Kateřina Novotná.
 
"Byl to těžký závod jako obvykle, mne těší, že se mi podařilo vyhrát a tím potvrdit celkové prvenství. Je to pro mne přeci jen novinka," řekla iDNES po závodě Martina Sáblíková. "Mám radost i z toho, že se mi daří stíhat chlapy a závodit s nimi až do cíle."

Na otázku, zda se na kolečkových bruslích podvědomě nešetří, kvůli případnému pádu, Martina uvedla, že si to nemyslí. "Každý závod se snažím jet naplno až do cíle a nevím, zda bych ze sebe vymáčkla víc."

Naše nejlepší "ledová" a nyní i "kolečková" rychlobruslařka řekla, že by si někdy ráda vyzkoušela i nějaký velký městský maratón Světového poháru na kolečkových bruslích, jako například v Berlíně, kde se schází světová špička a tisíce lidí podél trati.
 
Celkové výsledky Nestlé LifeinLine Tour 2006
Ženy:
1. Martina Sáblíková, 2. Andrea Jirků, 3. Kateřina Novotná.
Muži:
1.Tomáš Ptáčník, 2. Marek Krejčík, 3. Kamil Zavoral.
 
Celkové výsledky prvního Českého poháru v půlmaratónu
Ženy:
1. Martina Sáblíková, 2. Kateřina Novotná, 3. Andrea Jirků.
Muži:
Witold Mazur (POL), 2. Tomáš Ptáčník, 3. Jan Szymanski (POL) . 

další odkaz: www.lifeinline.cz

Český pohár v rychlobruslení na kolečkových bruslích.

Český pohár v rychlobruslení na kolečkových bruslích.

Martina Sablíková vyhrála finále Českého poháru na kolečkách.

Martina Sablíková vyhrála finále Českého poháru na kolečkách.

Martina Sablíková vyhrála finále Českého poháru na kolečkách.

Autoři:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze