Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblíková si zvyká na led, drobným zádrhelem byla jen kombinéza

19 2010
Martina Sáblíková zahájila cestu za obhajobou loňských úspěchů. Nejlepší světová rychlobruslařka vyjela v rámci předsezonní přípravy v Berlíně poprvé na led. S prvním "sklouznutím" byla spokojena, jediným zádrhelem byla jen nová kombinéza, která ji škrtila pod kolenem.

"Na dopoledním tréninku jsem se ještě tolik necítila, ten odpolední se mi už líbil," prohlásila dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru.

"Doufám, že se to bude jenom lepšit," pochvalovala si po hodinovém kroužení na berlínském oválu s kolegy z Nowis Teamu.

"Bylo to spíš takové seznámení s ledem. Nic rychlého, měli si osvojit to, co dělali na kolečkových bruslích. Soustředit se na koordinaci pohybu, dobře vedený odraz a posed," vysvětlil kouč Petr Novák.

Drobným zádrhelem byla nová kombinéza, která je o něco užší než ta loňská a škrtila ji pod kolenem.

Martina Sáblíková a Nowis Team při tréninku

Martina Sáblíková a Nowis Team při tréninku

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková

"Za problém nepovažujeme, když se napoprvé při pohybu zjistí, že některá z nových kombinéz bude potřebovat ještě nějakou úpravu. Máme ještě několik minulých kombinéz, trénink kvůli tomu nikdo nepřeruší," uvedl trenér na webu Nowis Teamu.

Za velkou komplikaci už třiadvacetiletá rychlobruslařka nepovažuje ani nově zavedené pravidlo o zákazu přešlapů do vedlejší dráhy v zatáčkách a rovinkách.

"Když jsem se to dozvěděla, tak jsem s tím měla trošku problém, ale teď, když jsem na ledě a vím, že se to dá stáhnout do té dráhy, tak je to celkem v pohodě," uvedla Sáblíková.

"Už teď se snažím tam moc nejezdit, i když mi to ještě moc nejde. Je to ale ještě měsíc a já doufám, že to zvládneme," připomněla světová rekordmanka na dlouhých tratích, kolik času jí ještě zbývá do prvního závodu Světového poháru v nizozemském Heerenveenu.

Podle Nováka by navíc nové pravidlo nemuselo platit ve stávající podobě, protože proti němu podal protest Nizozemský bruslařský svaz. "Já věřím, že se k tomu připojí víc svazů a že se třeba podaří nějaký kompromis," dodal Novák.

Martina Sáblíková a Nowis Team

Martina Sáblíková a Nowis Team

Sáblíkovou v nové sezoně sice nečekají olympijské hry, ale bude největší českou medailovou nadějí. Bude útočit na čtvrté vítězství v celkové klasifikaci Světového poháru po sobě, čeká ji i mistrovství světa a Evropy.

Novák věří, že v nadcházející sezoně se k ní přidají i další jeho svěřenci, především Karolína Erbanová.

Skupina se v Berlíně bude připravovat do 8. listopadu, poté odjede na první SP do Heerenveenu. "Tak dva tři dny se budou seznamovat s ledem, pak už to půjde na ostro," nastínil Novák program Nowis Teamu v příštích dnech.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze