Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblíková si vyzkoušela roli modelky. Hrozně jsem se styděla, smála se

Martina Sáblíková a Petr Novák při prezentaci sportovního oblečení | foto: ČTK

29 2010
Tváře jí zčervenaly studem, vyloudila nesmělý úsměv a pustila se do prezentace sportovního oblečení. Martina Sáblíková si poprvé v životě zkusila roli modelky. Přestože si od novinářů v zaplněném sále vysloužila potlesk, přiznala: "Hrozně jsem se styděla, tohle rozhodně není moje parketa."

Nová role dvojnásobné olympijské vítězky z Vancouveru? Kdepak. To jen nedlouho trvající předvádění sportovní kolekce jednoho z jejích reklamních partnerů.

Napoprvé sice rychlobruslařská šampionka mezi čtveřicí zkušených modelů působila trochu nesměle, ale při druhém a třetím kolečku už z ní nervozita spadla.

"Pravda, cítila jsem se trochu trapně," přiznala třiadvacetiletá Sáblíková. "Ale nakonec to takový problém nebyl. Všechny vás znám, i když je pravda, že pohybovat se v tom příliš neumím," smála se. "Ale zase jsem si vyzkoušela to, co normálně nedělám."

Martina Sáblíková se připravuje na focení kolekce sportovního oblečení

Martina Sáblíková se připravuje na focení kolekce sportovního oblečení

Martina Sáblíková se stala tváří značky propagující sportovní oblečení

Martina Sáblíková se stala tváří značky propagující sportovní oblečení

To, že bude na tiskové konferenci předvádět módní značku, se dozvěděla až těsně před jejím začátkem. "Asi půl hodiny před tiskovkou. Takže spát jsem na dnešek mohla v klidu."

Doprovod na "molu" jí dělal trenér Petr Novák, s nímž přehlídku proklábosila. "Mluvili jsme blbosti. Jen jsem se ujišťovala, že je Petr vedle mě." Také pro zkušeného kouče to byla premiéra. "Bylo to zajímavé. Já jsem se dobře bavil," prohlásil.

Martina Sáblíková je tváří značky propagující sportovní oblečení

Martina Sáblíková je tváří značky propagující sportovní oblečení

Rok nula? Kdepak, stále mám motivaci

Sáblíková má za sebou nejúspěšnější sezonu kariéry. Kromě tří olympijských medailí se v ní stala také evropskou i světovou šampionkou ve vícebojích a počtvrté v řadě vyhrála celkové hodnocení Světového poháru.

V rychlobruslařském světě už získala vše, co se dalo. Přesto jí motivace stále nechybí. "Určitě se necítím jako v roce nula. Pořád je tu mistrovství světa a Evropy, hlavním bodem je pak Soči 2014," připomněla dějiště příští zimní olympiády.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se svými třemi olympijskými medailemi. (25. února 2010)

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se svými třemi olympijskými medailemi. (25. února 2010)

"Stačí se mi podívat do startovní nebo výsledkové listiny. A když vidím ta jména, tak si říkám: S těmi nechci prohrát," usmála se.

Už dávno dohnala tréninkové manko, které zapříčinila únava i řada společenských povinností po Vancouveru.

"Závěr sezony byl hodně hektický. Scházel nám měsíc tréninku. Ale v současné době Martina vše dohonila a znovu je připravena bojovat o pódia," prohlásil trenér Novák.

Na větší mediální tlak je trojnásobná olympijská medailistka připravena. "Pravdou je, že toho mám už hodně za sebou. Ale v této pozici jsem poprvé. Doufám, že to zvládneme," dodala členka Nowis Teamu.

Za dva týdny odcestují do Berlína na led. První závod SP je na programu v polovině listopadu.

Londýn 2012 na kole? je to výzva

Obrovská výzva. Tou bude pro trenéra Petra Nováka start jeho svěřenkyně na letní olympiádě v Londýně za dva roky. Martina Sáblíková by na ní mohla závodit v sedle cyklistického speciálu.

Tím spíš, že své cyklistické kvality pravidelně prokazuje a letos na domácím šampionátu posbírala zlaté medaile z časovky, časovky dvojic i v závodu s hromadným startem.

"Letos jsme nevěnovali kolu dva, ale čtrnáct dní, víc jsme to testovali," řekl Novák. Proto ho mrzí, že světový šampionát v těchto dnech se koná až v Austrálii.

"Jako trenér bych tam Martinu rád viděl. Protože co teď předvádí, je o třídu výše než na mistrovství republiky. Myslím, že by mohla bojovat o medaili."

Jenže odlet, aklimatizace, časový posun by pořádně zasáhly do rychlobruslařské přípravy.

"Rozum nakonec vyhrál. Navíc to není kvalifikace na olympiádu. Za rok bude mistrovství světa v Dánsku, uděláme pro start víc."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze