Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblíková se chystá na šampionát v cyklistice, ambice nemáme říká kouč

Martina Sáblíková a trenér Petr Novák s pohárem pro vítězku SP na dlouhých tratích a medailemi ze SP a MS ve čtyřboji | foto: Ivana Roháčková

21 2010
Žďárská rychlobruslařka Martina Sáblíková se chystá na domácí šampionát v cyklistice. Boj o tituly hostí od zítřka do neděle slovenský Holíč, jedná se totiž o mistrovství České republiky a Slovenska.

"Marťa pojede časovku a pak taky ještě s Martinou Růžičkovou závod dvojic," hlásí trenér dvojnásobné olympijské vítězky Petr Novák. "Do pelotonu ji nepustím, to by bylo příliš velké riziko," dodává.

S jakými ambicemi tedy na šampionát pojedete?
S žádnými. Teď jsme prakticky denně byli na nějaké besedě či schůzce, takže o ambicích nemůže být řeč. Pouze se zúčastníme.

Ještě vám nelezou krkem všechny ty společenské akce?
No hlavně Martina toho má už celkem dost. Ono to totiž unavuje víc než nějaký tvrdý trénink. Samotná beseda třeba trvá hodinu, jenže cestování zabere dalších pět nebo šest hodin.

Takže už teď budete další pozvánky odmítat?
Ano, chtěl bych to už konečně všechno odpískat. Těch akcí je tolik, to si vážně nedovedete představit. Pořád se někde něco otevírá a vyhlašuje... Ono je na jednu stranu strašně příjemné, že si s vámi chtějí lidé povídat, že vás chtějí vidět, pozdravit, ale už se taky musí začít trénovat.

Nedávno se stali čeští hokejisté mistry světa, neubrali vám aspoň trochu z toho břemene slávy?
Když oni všichni chtějí hlavně olympijskou vítězku. (usmívá se)

Vy teď asi každý telefonát přijímáte tak trochu s obavami, ne?
Jak říkám, já už to musím ukončit. 2. července odjíždíme na dovolenou k moři. Celý tým si tam odpočine a bude zase líp.

Neříkejte, že své svěřence necháte celou dobu jen odpočívat?
(směje se) Tentokrát nebudu trvat na tom, aby si s sebou brali kola. Maximálně si vždycky ráno chvilku zaběhají.Najdete na iDNES.czmobilní verze