Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblíková opouští Duklu a jde k policii, opačným směrem míří Bauer

Martina Sáblíková a Petr Novák reprezentovali Duklu šest let. Od léta přecházejí pod vnitro | foto: Ivana Roháčková

30 2010
Rychlobruslařka Martina Sáblíková opouští po šesti letech Duklu a od července bude hájit barvy ministerstva vnitra. Spolu s trojnásobnou olympijskou medailistkou odchází z armádního centra také její kouč Petr Novák. Naopak opačným směrem míří běžec na lyžích Lukáš Bauer.

Úspěšná rychlobruslařka odchází z Armádního sportovního centra Dukla i přesto, že zde s trenérem měli dlouhodobý kontrakt.

"K 30. dubnu jsme na Dukle ukončili pracovní poměr. Na důvody se mě neptejte, je jich víc," řekl iDNES.cz trenér Petr Novák.

Od 1. července by Novák se Sáblíkovou měli hájit barvy Centra sportu ministerstva vnitra. "Rozhodně nás vnitro nepřetahovalo, rozhodli jsme se sami," dodal Novák. "Každopádně Dukla nám pomáhala a patří jí za to náš dík."

Předpokládá se, že k policii s Novákem odejde celá jeho rychlobruslařská skupina, jejímž členům 30. dubna v Dukle vyprší smlouva. Odejít by tak měla i další úspěšná olympionička Karolína Erbanová či bratr Sáblíkové Milan.

Kalendář Dukly 2009: Martina Sáblíková

V roce 2009 se Martina Sáblíková objevila také v kalendáři Dukly, který nafotil Jan Saudek

Podle informací deníku Právo vyčetla Dukla Novákovi a spol. nedostatečnou propagaci.

"Argument, že jsme dostatečně neprezentovali, nebereme," řekl Novák. "Vždy jsme loga Dukly měli na závodech, na stupních vítězů, na tiskovkách."

Bauer jde hlavně za svým trenérem

Opačným směrem do Dukly jde naopak běžec na lyžích Lukáš Bauer. Dvojnásobný držitel bronzu z Vancouveru by mohl armádní barvy hájit už od června.

Lukáš Bauer na olympiádě ve skiatlonu dlouho vedl, ale nakonec doběhl sedmý.

Hlavním důvodem jeho přestupu je fakt, že v armádním centru je zaměstnán jeho osobní kouč Miroslav Petrásek.

"Je mým osobním trenérem od patnácti let a vede nyní i reprezentaci a skupinu běžců Dukly. Jsem jediný z nároďáku, kdo byl z jiného resortu, takže mi jde i o práci ve skupině. Třetím důvodem je osobně nový impulz, protože chci závodit až do olympiády v Soči," řekl Právu Bauer.

To potvrdil i Petrásek. "Já jsem placený Duklou za to, abychom měli výsledky. A pracoval jsem tak na výsledcích cizího závodníka," řekl už před časem Petrásek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze