Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S prvním kempem jsou noví trenéři hokejbalové reprezentace spokojeni

Trenéři hokejbalové reprezentace Drahomír Kadlec (vlevo) a Rostislav Kurfürst | foto: Marek Chlupatý

4 2010
Nemalé obtíže museli na začátku dlouhé přípravy směřující k červnovému světovému šampionátu překonat noví trenéři hokejbalové reprezentace. Drahomír Kadlec se svým asistentem Rostislavem Kurfürstem přijali spoustu omluvenek a museli do poslední chvíle hledat další a další náhradníky. Vybraní hráči však nezklamali, a tak panuje s první akcí od posledního úspěšného MS naprostá spokojenost.

Když se před startem letošní extraligové sezóny Drahomír Kadlec ujal hokejbalové reprezentace, určitě nevěděl, kolik nesnází bude muset hned na začátku přípravy překonat. Společně s realizačním týmem naplánoval první kemp na poslední říjnový víkend do Plzně, ale netušil, kolik hráčů se mu z původní čtyřiatřicítky nominovaných omluví. "Hokejbal nikoho neživí, všichni ho hrají při práci. Někomu vyšly špatně směny, další hráče pak vyřadila zranění," říká smířlivě zkušený kouč, dvojnásobný mistr extraligy s kladenským Alpiqem.

Původně chtěli trenéři shlédnout třicet hráčů do pole a čtveřici gólmanů, nakonec se museli spokojit s pěti formacemi a trojlístkem brankářů. Šanci dostalo hodně mladých nadějí. "Nikdo z nich nás ale nepřesvědčil, je vidět, že je velký rozdíl mezi juniorským a seniorským hokejbalem," upozorňuje asistent Rostislav Kurfürst, muž, který je právě v Plzni doma a v týmu měl hned dva své mladíky. Juniorští vicemistři světa Průcha, Bezděk, Hák ani Poláček však nenadchli.

Naopak při hře byla vidět fungující souhra několika zkušených hráčů. "Chceme stavět na dvojicích. Většinou půjde o spoluhráče z klubů, kteří jsou sehraní a můžeme k nim doplňovat další typově vhodné hráče," prozrazuje svou filosofii Kadlec, ale zároveň hned doplňuje, že nyní ještě nešlo o sehrávání či nácvik taktiky: "Klukům jsme sice něco kreslili, ale hlavně nám šlo o to vidět je ve hře při velkém zatížení."

Právě fyzická zátěž byla velmi významnou součástí přípravy. "Chtěli jsme vidět, jak hráči reagují, jak k cvičením přistoupí. Vyzkoušet i jejich morálně volní vlastnosti," upřesňuje hlavní reprezentační trenér a neskrývá spokojenost: "Šlo nám o to, abychom se vzájemně poznali. Kluci si sedli, fungovali na hřišti i v kabině a my jako trenéři můžeme být rádi, že cíl byl splněn."

Další díl dlouhé cesty ke světovému šampionátu mají hokejbalisté na programu v polovině ledna v Mostu a právě před touto akcí bude reprezentační kádr výrazně zúžen. "Chceme pozvat jen čtyři formace, včetně hráčů, které jsme v Plzni neviděli," vysvětluje Rostislav Kurfürst a jedním dechem vzkazuje: "Nikdo nemá dveře zavřené, i kdyby nebyl do Mostu pozván. Hráče neustále sledujeme a každý, kdo si o to svými výkony řekne, dostane šanci."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze