Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S Lucinkou v Ramsau, to byla nová situace

1 2003
Lucinka si zrovna cpe peřinu na hlavu. Nedala jsem jí dudlík, začíná trochu kňučet. Konec října jsme strávily v Ramsau. Lucinka je sice od svých šesti dnů pořád na cestách a není fixovaná stále na stejné prostředí, ale tohle byla pro nás úplně nová situace.

Problémem je už balení. Dřív jsem naházela věci do jedné tašky. Teď je nám každé auto malé. Byli s námi i oba moji rodiče.

Děda zůstal v Rakousku tři dny, babička po celou dobu. Má z toho zničená kolena, protože denně projezdila po Ramsau pět hodin s kočárkem.

Už je tam natolik známá, že se s ní dávají do řeči i ruští trenéři. Zatím si nestěžuje, v Alpách je přece hezky. A ošklivější prostředí, jako třeba Skandinávie, nás čeká až za rok.

Vždycky po obědě jsem se snažila s Lucinkou odpočívat. Pak měla druhou fázi v kočárku a já druhou fázi na lyžích. Umělé mléko, které jsem jí na odpoledne pro jistotu připravovala, nebylo nikdy zapotřebí.

Radši čekala na kojení. I když jsem se vrátila až ve čtvrt na šest večer, vesele ležela v kočárku a nedožadovala se krmení.

Spát jsme chodily brzy. Já v devět, Lucinka v osm. Za noc se třeba pětkrát vzbudila, ale většinou jen na chvilku.

Můj kouč Standa Frühauf bydlel jinde, jen občas jsme se potkali při tréninku. Zatím hodně jedu po své linii. V budoucnu si musí Standa na Lucinku zvyknout. Neříkám, že ji potáhnu na každý víkendový závod.

Delší soustředění však absolvuje se mnou, v tom budu neústupná. Poslední dobou stíhám jen lyže a malou. Na sebe ani na kamarády mi nezbývá čas. Už dva týdny se marně snažím dostat ke kadeřníkovi, aby mi něco provedl s účesem.

V přípravě jsem nabrala skluz kvůli zánětu nervu v bederní oblasti. Bolela mě celá noha, stehno i lýtko. Když jsem v Ramsau poprvé od března zase nazula lyže, žádné speciální pocity se nedostavily. Prostě jsem vyjela a už jsem zase byla ve stopě. Nejhorší pro mě bude přežít listopad.

Zatímco ostatní vyrazí do světa, budu se doma prokousávat přípravou sama.
To je zatím vše. Jdu dát Lucince dudlíka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze