Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S kým si zahraje Kurnikovová? Možná s Jágrem

Bývalá tenistka Anna Kurnikovová, zpěvák Enrique Iglesias | foto: Reuters

29 2009
Její osobní život je natolik tajemný, že lidé pořádně nevědí, zda je svobodná, vdaná za Enriqua Iglesiase, nebo rozvedená. Její sportovní život byl prost velkých titulů, zato přeplněn lukrativními reklamními smlouvami. Krásná Anna Kurnikovová. Žena mnoha kontrastů.

Kariéru tenisové profesionálky nikdy oficiálně neukončila. Od roku 2003 však nesehrála jediný turnajový zápas.

"Říkali o ní, že je arogantní. Přitom ke mně se vždycky chovala výborně," tvrdí bývalá česká tenistka Petra  Píchalová-Langrová. Společně hrály čtyřhru před 13 lety na turnaji v Budapešti.

Příští pátek se potkají znovu, na mužském challengeru v Prostějově. Píchalová tu bude turnajovou ředitelkou a Kurnikovová čestným hostem. V Česku stráví 24 hodin, zahraje si VIP golf ve Slavkově i exhibiční mix v Prostějově. Možná po boku Jaromíra Jágra.

Ruska dorazí v doprovodu hned dvou manažerek, nevyžaduje prezidentské apartmá, ale má jinou podmínku: mezi příjezdem z vídeňského letiště a svým vystoupením na veřejnosti musí dostat hodinu a půl na líčení a úpravu svého zevnějšku.

"Vizážistu si objednala u nás. Stále chce být co nejpůvabnější. V americké anketě o nejkrásnější ženy historie se nyní umístila na třicátém místě," vyzdvihuje Miroslav Černošek, šéf pořádající společnosti Česká sportovní.

Kurnikovovou přilákal na Moravu za pomoci Karla Nováčka, který s ní hrál v USA exhibiční mixy. Kolik stála? "Anna byla mnohem lacinější než Sampras a stejně drahá jako loňská návštěva Carla Lewise," naznačuje. Jeden den Rusčina pobytu přijde údajně v přepočtu na 1 až 1,5 milionu korun.

Jágr se těší, při výletu na Roland Garros dvakrát trénoval s Petrem Pálou, aby byl důstojným partnerem. Na kurtu se vedle ruské divy mohou objevit i Jiří Novák nebo Mirek Topolánek. "Usilovali jsme též o Chris Evertovou, ale omluvila se, bude s manželem Gregem Normanem na golfu v USA," říká Černošek.

Z floridských ostrovů Key West, kde žije, se 27letá Kurnikovová vydává na cesty neustále. Prodává své jméno a dál pohádkově bohatne.

Černošek jí na příští sobotu objednává soukromé letadlo z Brna do německého Halle. Tam už o den později slavnostně zahájí mužský turnaj ATP Tour.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze