Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S golfem začal v 15 letech. Teď Číňan Liang ve Whistling Straits zahrál rekord

Wen-čchung Liang zahrál ve třetím kole PGA Championship 64 ran. Díky tomu je čtvrtý. | foto: AP

15 2010
Jeho starý švih byl dobrý k tomu, aby se Wen-čchung Liang stal prvním Číňanem, který se kvalifikoval na PGA Championship i který prošel na majoru cutem (British Open v 2008) a vyšplhal se na první místo žebříčku Asian Tour.

S novým švihem dokázal dvaatřicetiletý Wen-čchung Liang stanovit rekord velmi náročného hřiště ve Whistling Straits, když ho ve třetím kole pokořil 64 ranami. Tento výsledek jej katapultoval na čtvrté místo.

"Poté, co jsem včera udělal cut, jsem se cítil v mnohem větší pohodě," řekl skrze překladatele Číňan, jenž získal první titul na European Tour v roce 2007 na Singapore Masters, který evropská tour spolupořádá.

Předělané baseballové držení

"Startoval jsem na druhé devítce, na které se mi dařilo. To mi dalo hodně sebevědomí. Hra z týčka, patování, všechno dobře šlapalo a nakonec z toho bylo velmi dobré kolo," uvedl Liang a ještě poděkoval australskému trenérovi Kelu Llewellynovi, jenž mu v uplynulých dvou letech předělal švih.

Byla to velká přestavba - do té doby Liang držel hůl baseballovým držením, které na které mezi profíky takřka nenarazíte a používají ho hlavně začínající děti. Teď už hraje s klasickým držením. Jediné, co mi z dřívějška zbylo, je to, jak mám nasazenou čepici, řekl se smíchem Liang.

"Cítím se při švihu mnohem pohodlněji," dodal.

Wen-čchung Liang, PGA Championship, 3. kolo

Wen-čchung Liang má stále šanci stát se vítězem PGA Championship

Odborníci tipují Čínu jako budoucí golfovou velmoc. Ačkoliv oficiálně je výstavba nových hřišť v zemi zakázána, rostou jako houby po dešti. Golf má totiž jako koníček hned několik členů vlády. V Číně je i největší golfový resort na světě - Mission Hills. Byl také vyhlášen program výchovy hráčů, jehož cílem je stát se golfovou velmocí.

První velký úspěch může Wen-čchung Liang přidat už v neděli. Na vedoucího Nicka Watneyho ztrácí čtyři rány, a tudíž má pořád šanci se po loňském jihokorejském vítězi PGA Championship Jang Jong-unovi stát druhým asijským hráčem, který vyhrál major turnaj. V sobotu však golfovému světu ukázal, že čínský golfista už dokáže zahrát rekord hřiště na jednom z největších golfových turnajů, což je pro něj i pro Čínu úspěchem.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze