Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rygl skončil v Lillehammeru desátý

29 2000
L i l l e h a m m e r - Nor Kristian Hammer vyhrál sprint Světového poháru v severské kombinaci v Lillehammeru. Hammer skončil ve skoku třetí, ale v běhu na 7,5 kilometru dostihl vedoucího Bjarteho Engeho Vika a ve finiši svého krajana porazil o desetinu sekundy. Třetí skončil Fin Samppa Lajunen. Český reprezentant Ladislav Rygl vybojoval desáté místo, na které se probojoval z jedenadvacátého po skokanské části. Další český sdruženář Milan Kučera dokončil závod jako dvacátý.

Vik na můstku K-90 skočil 98,5 metru a na trať běhu se vydal s náskokem sedmnácti vteřin před Rakušanem Davidem Kreinerem. Hammer odstartoval o další čtyři sekundy později, ale Vika doběhl už po 2,5 kilometrech. Zbylých pět jel Vik za mladším reprezentačním kolegou, ale v cíli ho nedokázal porazit. Hammer dokázal udržet vedení a jeho bota prolétla cílem o píď dříve než Vikova.

Rygl skočil 90,5 metru a na Vika v běhu ztrácel minutu a čtyři sekundy. Po prvním okruhu se posunul na třinácté místo a po pěti kilometrech byl devátý, ale v cíli si o místo pohoršil.

"Rygl je nachlazený, vzal antibiotika a vážně uvažoval o tom, že závod vynechá. Z tohoto pohledu zajel velice slušný výsledek," hodnotil šéf české výpravy Tomáš Kučera. Závodník Milan Kučera se rovněž potýkal se zdravotními problémy. "Ve třetím kole běhu rupnul a říkal, že něco podobného se mu dlouho nestalo," konstatoval trenér Kučera.

Výsledky
1. Hammer, 2. Vik (oba Nor.) -0,1 s., 3. Lajunen (Fin.) - 21,5, 4. Gottwald (Rak.) -24,9, 5. Ackermann (Něm.) -25,8, 6. Lodwick (USA) -42,7, 7. Braaten -44,0, 8. Brynemo (oba Nor.) - 44,9, 9. Kreiner (Rak.) -45,9, 10. Rygl -49,2, ...20. Kučera (oba ČR) - 1:34,3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze