Rygl skončil dvanáctý díky běhu

30 2004
Oberhof - Český sdruženář Ladislav Rygl skončil v závodě Světového poháru v německém Oberhofu na dvanáctém místě, čímž vyrovnal osobní letošní maximum. A to hlavně díky tradičně lepšímu běhu na patnáctikilometrové trati. Po slabší skokanské části vyhrál finský reprezentant Hannu Manninen.

Manninen vyrazil na trať jako jednadvacátý, na svého největšího rivala Němce Ronnyho Ackermanna, který byl po skoku třetí, ztrácel více než dvě minuty. V husté mlze však nakonec vedoucího muže průběžného pořadí seriálu porazil o 47,6 sekundy a radoval se v sezoně podruhé z vítězství.

Třetí místo obsadil další favorit Felix Gottwald z Rakouska, jenž startoval pouze dvě
sekundy před Manninenem.

"Jsem také jen člověk. Hannu byl dnes k neporažení, to musím uznat. Proto jsem s druhým místem každopádně spokojený," řekl Ackermann.

Rygl se dnes v Oberhofu prezentoval skoky dlouhými 107,5 a 120,5 metru, díky zlepšení ve druhém kole si oproti prvním pokusům o devět příček polepšil a obsadil 27. místo. "Škoda, že jsem nedal oba skoky na sto dvacet, bylo by to lepší," řekl
Rygl, který využil zrušení závodů SP a trénoval na upraveném můstku v Harrachově. "To bylo výborné," chválil.'

Na Japonce Daika Takahašiho, který po skoku vedl, ztrácel jediný český
zástupce přes tři minuty.

Dokázal však, že v běhu patří k elitě. Osmadvacetiletý Rygl nakonec proběhl cílem jako dvanáctý a pouze dvě desetiny ho dělily od nejlepšího výkonu sezony. "Výsledek to je v těžkých podmínkách docela dobrý," zhodnotil osmadvacetiletý Rygl. V průběžném pořadí, jemuž stále vévodí Ackermann, se člen Dukly Liberec posunul na 16. příčku.

Ve skokanském areálu před desetitisícovou návštěvou se závodníci museli vyrovnat s mlhou, větrem a také občasným sněžením. Náročné podmínky odnesl pádem Rus Vitalij Bodalev, jenž byl s pohmožděnou kyčlí odvezen do nemocnice.

Sdruženáři se z Oberhofu přesunou v pátek do Ruhpoldingu, kde oslaví Silvestr. "Že nejsme doma, s tím se nedá nic dělat," uvedl Rygl. Další závod SP se uskuteční 2. ledna.

Výsledky:
1. Manninen (Fin.) 41:25,3, 2. Ackermann (Něm.) -47,6, 3. Gottwald -49,8, 4. Stecher (oba Rak.) -1:22,3, 5. Tande (Nor.) -1:22,9, 6. Kircheisen (Něm.) -1:23,3, 7. Graesli (Nor.) -1:29,3, 8. Hettich (Něm.) -1:33,9, 9. Bieler (Rak.) -1:53,0, 10. Edelmann (Něm.) -2:02,3, ...12. Rygl (ČR) -2:05,9.