Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rychlostní kanoisté nechtějí závodit v noci

11 2003
Atény - Rychlostní kanoisté jednoznačně odmítli úvahy organizátorů olympijských her v Aténách o přesunutí závodů do nočních hodin. Pořadatelé navrhli kanoistům a veslařům změnu programu, aby se závodníci na kanálu ve Schinias vyhnuli silnému větru, který v létě v Řecku tradičně fouká. Kanoisté by ale dali spíše přednost závodům brzy ráno.

Předseda Mezinárodní kanoistické federace (ICF) Ulrich Feldhoff se proti návrhu na noční soutěže kategoricky postavil. "Už kvůli televizním přenosům to nejde. Kvůli silnému větru na veslařském mistrovství světa juniorů jsme ale vypracovali nouzový plán," řekl Feldhoff. "Ten předpokládá, že bychom začátky programu přesunuli o jednu nebo dvě hodiny na sedmou ranní než začne foukat silný vítr až pět metrů za sekundu," vysvětlil.

Navíc kanoisté plánují zkrácení přestávek mezi jednotlivými rozjížďkami, aby se zvýšily šance na regulérní průběh všech závodů.

Juniorský šampionát veslařů provázely od počátku problémy. Několik lodí se kvůli silnému větru a velkým vlnám dokonce převrátilo. Pořadatelé proto nejprve přesunuli začátky závodů do brzkých ranních hodin, kdy ještě tolik nefoukalo, nakonec ale byli nuceni zkrátit trať.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze