Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


A až bude po všem, dám si konečně ke snídani párek, těší se Sáblíková

Martina Sáblíková | foto: AP

21 2015
Závody z posledních sil, takové je pro mnohé finále Světového poháru rychlobruslařek. „Zítra po trojce se mě zeptejte, jestli mi ještě vůbec nějaké síly zbyly,“ říká po dlouhé a mimořádně úspěšné sezoně Martina Sáblíková. Svoji misi v Erfurtu zahájila výborným 3. místem na patnáctistovce.

Jak je to tedy s vašimi silami nyní?
Pravdou je, že ten led byl dneska extrémně těžký, což bylo vidět na ostatních holkách i na mě. Posledních 300 metrů opravdu hodně bolelo, víc než jindy. Otázkou je, jestli to bylo opravdu jen tím ledem, nebo i únavou nás všech na konci sezony. Finále se jede na to, co kdo v sobě má. 

Každopádně vy jste ukázala, že toho ještě máte v sobě docela dost.
To se uvidí až zítra. Dneska to bylo jen tři a tři čtvrtě kola, zato zítra jich bude sedm a půl.

Uklidňuje vás vědomí, že v Erfurtu není Ireen Wüstová a že už se tedy nemusíte bát o celkové prvenství v poháru na dlouhých tratích?
To není jen o Ireen. Já byla dneska i na patnáctistovce ohromně nervózní, protože sem za mnou přijela spousta českých fanoušků a já jim chtěla ukázat, že na to mám. Dokonce jsem se před startem spletla. Myslela jsem si, že jedu v sedmém páru, sedím si tam na lavičce a Petr (kouč Novák) mi říká: Ty ale jedeš už šestej pár. Já ho přesvědčovala: Ne ne, sedmej. Potom se šel pro každý případ podívat a fakt měl pravdu. Z toho jsem byla dost vystresovaná, že přijdu pozdě. Ono je jedno, s kým nastupuju na start. I když tu není Ireen, jsou tu další holky, které zítra pojedou dobře.

Nizozemka Achtereekteová, která zazářila na mistrovství světa, by mohla být vaší největší soupeřkou?
Těžko říct, jak na tom je. Jakákoliv Holanďanka, která stojí na startu, je však nebezpečná. Samozřejmě, že celkový svěťák mi Ireen svojí absencí hodně usnadnila. Ale co se týče zítřejšího závodu, soupeřek tam budu mít víc než dost.

Od zlata na mistrovství světa ve víceboji byl váš trénink spíše udržovací?
Asi tak bych to řekla. Prostě dojíždíme sezonu. Je to dlouhé.

Po závodě už podeváté pozdvihnete pohár pro šampionku Světového poháru na dlouhých tratích. Jen jeden další vám bude zbývat do historického rekordu Němky Niemannové.
Ona jich má sice deset, ale nemá je za sebou. Já těch devět ano. Ale co bude za rok, jestli zaútočím i na ten desátý, těžko říct. Další sezona je daleko.

Po trojce vás v neděli čeká v Erfurtu ještě hromadný závod. Není to poněkud drsný časový program?
Nevím přesně, kolik holek z trojky nastoupí potom i do hromaďáku. (Např. Nizozemka Schoutenová, druhá v pořadí SP v hromadném závodě, finále na 3000 m nejede). Mezi těmi, co pojedou oba závody, a těmi, co nastoupí jen k hromaďáku to však bude hodně velký rozdíl v silách.

Až budete mít tento poslední start sezony za sebou, na co se budete nejvíc těšit?
Na to, že nebudu muset ráno vstávat. A na snídani. Každé ráno jsem tu snídala müsli, jogurt, ovoce. Zato náš masér si dává občas párky, které hrozně krásně voní. A já tam sedím nad tím svým jogurtem a tak ráda bych si kousla...

Takže v pondělí si dáte párek.
No to si pište, že si ho dám, a ne jeden. To bude taková prasácká snídaně jako už dlouho ne.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
QUALITY ENGINEER /LEADER- AUTOMOTIVE

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze