Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rychle na doping, pak do víru noci na pivo. Tak Špotáková slaví s fanoušky

Čeští fanoušci v hledišti olympijského stadionu v Berlíně fandí Barboře Špotákové ve finálové soutěži oštěpařek na MS. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2009
"To, co slyšíte venku, jsou moji fanoušci, kteří na mě čekají. A já musím na dopingovou kontrolu," loučila se Barbora Špotáková na tiskové konferenci pro zahraniční novináře. Pak se oštěpařská vicemistryně světa napila vody a zvedla se k odchodu.

Rychle na protivný doping, a pak hurá za fanoušky. Její věrní příznivci, kterých dorazilo na stadion kolem šedesátky, zatím čekali venku. A troubili a hlučeli. Skandovali jako na fotbale, ač bylo hodinu a půl po závodě. Slyšet je bylo vydatně ještě v době, kdy už byli na nedalekém nádraží.

Na Olympijský stadion v Berlíně dorazili někteří z nich v tričkách s nápisem "Pivo, oštěp, rokenrol."

Oštěpařčin kamarád, pankáč Kykyrýk, se snažil pronést dvě vlajky: pirátskou a papírovou s nápisem "Pitkälle", tedy finským výrazem pro daleký hod, jenž proslavil komentátor Antero Mertaranta při olympijském závodě v Pekingu.

Obě vlajky však zabavila bezpečnostní kontrola.

Pestrá byla společnost, která přijela podpořit světovou rekordmanku. "Jsou tu jablonečtí pankáči i hasiči od přítele Lukáše, směsice lidí. I jejich cesta autobusem sem byla zajímavá," říkala Špotáková.

Lukáš, přítel Barbory Špotákové, sleduje oštěpařské finále MS

Část mužů si nechala narůst kníry. Včetně oštěpařčina partnera Lukáše.

"Lukáš si ho musí nechat do konce mistrovství. A hlavně chci vidět kníry ostatních, někteří mají úžasné," culila se Špotáková.

Času na prohlížení jistě bude mít olympijská vítězka dost, čeká ji dlouhý večer. "Bude to velké," naznačila s úsměvem. S kamarády vyrazí na oslavu, vždyť má medaili z mistrovství světa!

Nechala si poradit, aby obrovskou skupinu lidí vzala do "Biergarten", tedy pivní zahrady.

"Musím jenom něco rychle vytlačit, abych se vymanila z dopingové kontroly. A pak zmizím ve víru noci."

Autor:


Nejčtenější

Mercedes Třída E 3,0 350d...
Mercedes Třída E 3,0 350d...

r.v. 2017, naj. 16 900 km, diesel
1 339 356 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze