Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rveme se a najednou to vypustíme. To je špatně, zlobil se florbalista Zálesný

Aleš Zálesný vstřeli dva góly a byl vyhlášen nejlepším Čechem zápasu | foto: wfc2010photos

6 2010
Helsinky (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Vstřelil úvodní dva góly zápasu a nasměroval český tým k výhře nad norským soupeřem. Ale nestačilo to. Také útočník Aleš Zálesný v závěru za stavu 4:4 trnul, aby Seveřané nevsítili vítězný gól a neodsoudili tak Čechy ke čtvrtfinálovému boji se silným Švédskem.

Aleši, byl zápas s Norskem těžší, než jste čekali?
Určitě. V první třetině to tak nevypadalo, ale ve druhé nám ukázali, že florbal hrát umějí. Nechybělo moc a mohli jsme i prohrát.

Vedli jste o tři branky, nepřišlo pak až příliš velké uspokojení?
Je to naše slabina. Řekneme si, že to rveme a rveme, ale přijde fáze, kdy to prostě vypustíme. Za stavu 4:1 jsme je neměli pustit k ničemu. Měli jsme hrát jak těch posledních pět minut a byl by klid. Prostě jsme se uspokojili a to je špatně. Doufám, že to je poučení do dalších zápasů a že se to nebude opakovat

Není lepší, že to přišlo teď?.
Ano. Spadli jsme na zem. Ale alespoň si všichni uvědomíme, co musíme hrát, aby se to nestalo podruhé

Nory nastartoval přesilovkový druhý gól, kdy potrestali vyloučení Tomašíka.
To vyloučení bylo spíš z emocí. Asi měli jít ven oba, ale rozhodčí to posoudili takhle. Ale i tak se za stavu 4:2 nemělo stát, že to skončí 4:4.

Do závěru zápasu nasadili všechny třicátníky, kteří hodně běhali.
To je ta chyba z druhé třetiny. Měli jsme je zatavit. Řekli jsme si, že je prostě zavaříme, budeme hrát s balonem a unavíme je, neboť to budou muset stáhnout. Ale přesně to, co jsme řekli, jsme nakonec neudělali.

Ve čtvrtfinále tak s největší pravděpodobností narazíte na Estonce. Jaký to bude zápas?
Estonci jsou papírově slabší než Norové a bude to přes ně snazší cesta. Ale opět to nebude zadarmo. Budeme se muset rvát, žádný soupeř nám tu výhru nedá.Najdete na iDNES.czmobilní verze