Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rusky potvrdily svou suverenitu

9 2000
S a n t a C a t a r i n a - Favorizovaná štafeta Ruska zvítězila v netradičním závodě 4x3 km Světového poháru v italské Santa Catarině. Pro druhé místo si bezpečně dojela štafeta Norska a až třetí skončily Finky, které tak nedokázaly obhájit vítězství z úvodní štafety SP v Beitostölenu. Čtvrtá skončila druhá ruská štafeta a páté i přes mohutný finiš Stefanie Belmondové dojely Italky. České závodnice nezopakovaly výborný výkon z Norska, kde se radovaly ze šestého místa a byly až deváté. Přes Petru Letenskou se na posledním úseku přehnaly štafety kombinovaná štafeta Can/USA/Ger a Itálie II. "S naším výsledkem jsem nespokojen, musíme dojíždět do šestého místa," řekl pro iDNES trenér českých reprezentantek Josef Kubica.

Českým reprezentantkám se závod příliš nevydařil. Za hustého deště a na kašovitém sněhu jim příliš nevyšel start. Po prvním úseku předávala Kocumová na jedenácté pozici, "Zuzce zdejší podmínky nesedí, výška 1800 m nad mořem je na ni příliš vysoko," hodnotí Kubica. Rajdlová odvedla svůj standartní výkon a umístění udržela.

Neumannová na třetím úseku sice dokázala vytáhnout štafetu na sedmé místo celkově druhým časem na svém úseku, těsně za šesté Němky, ale Letenská na své soupeřky na čtvrtém úseku podle očekávání nestačila a propadla se na deváté místo, když ve finiši podlehla Italce Paluselliové.  "Petra jela svůj průměr, její výkon byl však ovlivněn zraněním, má natažený sval," brání ji trenér.

Útěchou pro Češky může být, že v redukovaném pořadí národů jim patří šesté místo. Na druhou stranu se projevil nedostatek financí, vysokohorská příprava zřetelně schází, za Kateřinou Neumannovou zeje velká propast. Ví to i trenér Kubica, "Na výšky se musíme více zaměřit, jinak v takovýhto závodech nemáme šanci." Nyní je však příprava směřovaná k únorovému mistrovství světa v Lahti, které leží v minimální výšce nad mořem.

 

Výsledky štafeta žen 4x3 km K/V:
1. Rusko I (Gavriljuková, Savialová, Lazutinová, Čepalová)             33:34,4
2. Norsko I (Bayová, Skariová, Nilsenová, Pedersenová)                 - 13,6 
3. Finsko (Manninenová, Salonenová, Kuitunenová, Jauhoová)       - 39,2
4. Itálie (Paruzziová, Valbuzaová, Follisová, Belmondová)               - 45,8
5. Rusko II (Nagejkina, Danilová, Arbuzová, Jegorová)                    
6. Německo
7. CAN/USA/GER
8. Itálie II
9. ČR (Kocumová, Rajdlová, Neumannová, Letenská)                      - 1:51,1
10. Kazachstán

INFORMACE O ZÁVODĚ MUŽŮ - ZDE

Julia Čepalová se raduje po vítězství v závodu SP v Santa Catarině.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze