Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský golf strádá, promotér vinou krize nenašel sponzora na Open

Vítěz Russian Open z roku 2007 Per-Ulrik Johansson na hřišti Nachabino u Moskvy.

8 2010
Podruhé za sebou zrušili pořadatelé turnaj Russian Open. Oficiálním důvodem je nepříznivé ekonomické klima. Nenašel se žádný sponzor a promotér nedokázal garantovat dotaci.

"Zkoušeli jsme jít na dva miliony eur, ale ani tak jsme nedokázali sehnat nikoho, kdo by je dal," uvedl ředitel turnaje Hans Koelman pro agenturu Reuters. "Bohužel jsme nuceni turnaj podruhé zrušit."

Russian Open se na malebném hřišti Nachabino, situovaném severně od Moskvy, hrálo poprvé v roce 1993, o tři roky později bylo součástí Challenge Tour a v roce 2006 povýšilo až na okruh European Tour.

Dlouholetým sponzorem byla nejprve automobilka BMW, kterou na jeden rok vystřídal Cadillac, turnaj pak podporovala domácí finanční sdružení a naposledy realitní kolos Inteco.

Golfové hřiště Nachabino u Moskvy.

Golfové hřiště Nachabino u Moskvy.

I jeho přízeň loni skončila. "Hovořili jsme se zástupci několika velkých společností, bank a podobně. Ekonomická situace je však stále svízelná," dodal Koelman.

Nizozemský promotér se však nevzdává myšlenky obnovit tradici profesionálního golfu v Rusku: "Možná budeme mít za rok větší štěstí." Podobná slova však volil už loni, jeho prohlášení ještě visí na oficiálním webu turnaje, kdy se počítalo s dotací 2,5 milionu eur, ale Holanďané sehnali sotva milion.

Když hrála v Nachabinu evropská špička, hřiště Moscow Golf Clubu jí vzdorovalo jen stěží. Vítězové z let 2006 - 2008 Alejandro Caňizares, Per-Ulrik Johansson a Mikael Lundberg hráli lépe než dvacet ran pod par.

Loni se Russian Open mělo hrát týden po Moravia Silesia Open. Zatímco v Čeladné se turnaj už jako Czech Open hrát bude, východní mocnost zůstane bez něj.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze