Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ruská kráska nedělá vše, co může

7 2000
B e r l í n - Bývalý trenér tenistky Anny Kurnikovové tvrdí, že obletované Rusce chybí disciplína. Podle Nizozemce Erika van Harpena je morálka hlavním důvodem, proč talentovaná Kurnikovová doposud nevyhrála žádný turnaj WTA. "Má dostatek talentu, aby byla do pátého místa na světě a tuto pozici si dlouho držela. Jenomže ona nedělá vše, co může. V tréninku není disciplinovaná," pokáral Van Harpen devatenáctiletou hráčku v rozhovoru pro německý magazín Der Spiegel. Van Harpen se s Kurnikovovou rozešel letos v srpnu po turnaji v Montrealu.

Kurnikovová je nyní sice desátá v žebříčku WTA, ale podle Van Harpena je náchylná k vnitřnímu uspokojení. Raději si vychutnává slávu a trénink oželí. "Někde dostane limuzínu, jinde zlaté náušnice a všude ji vítají jako malou královnu. Asi proto je pro ní jedno slovo cizí. Disciplína," zopakoval Van Harpen. "Malá královna totiž má vše, co chce, a ještě není dospělá."

Van Harpen podrobil Kurnikovovou ostré kritice. Tvrdil, že Ruska není dostatečně koncentrovaná, nemá trpělivost v dlouhých výměnách a ignoruje taktické rady. "Když se situace nevyvíjí podle ní, začíná být tvrdohlavá," odhalil Van Harpen.

Kurnikovová získává devadesát procent ze svého ročního zisku, který se odhaduje na čtrnáct miliónů dolarů, z marketinkových produkcí a reklam. "To jí jenom škodí. Jestli chce něco vyhrát, musí prostě omezit netenisové zájmy," myslí si Van Harpen.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze