Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rozpočet turnaje vyšplhal na 108 milionů korun, potvrdil Flanagan

Moravia Silesia Open 2009 - promotér S.J.A. Flanagan | foto: Michal Šula, MF DNES

3 2009
Promotér golfového turnaje Moravia Silesia Open Stephen Flanagan předal pohár vítězi a začal myslet na další ročník, který se už tak trochu připravuje. Je si vědom toho, že veřejnost očekává lepší obsazení a že by obecně mělo ubýt zmatků, jakým byla hlavně výměna pořadatelské firmy.

Flanagan připravoval jako ředitel Čeladné zdejší hřiště už v době, kdy byla promotérem agentura Altamira, za kterou vystupoval podnikatel Peter Kovarčík. Ten byl ale odvolán a akci nezvládla ani firma. Aby byl turnaj zachráněn, nastoupila místo ní Quirit Alfa majitele Prosper Golf Resortu Stanislava Prose. Flanagan v ní je členem představenstva.

Byly v průběhu turnaje i nějaké krizové momenty?

Bylo jich několik. Ale myslím si, že všechno funguje. Možná by mohlo fungovat lépe, ale i tak to funguje na vysoké úrovni.

Měli třeba golfisté připomínky k hřišti?

Byl jsem neustále s hráči. Jak přes den, tak i večer. Povídali jsme si o hřišti a zásadní negativní připomínky jsem nezaznamenal.

Ovšem třeba Angličan Storm hovořil o těžkých greenech.

Je fakt, že naše greeny nejsou jednoduché. Viděli jste sami výsledky hráčů. Jak dobré, tak i špatné. Hovoří o tom i cut, který byl na skóre +1. Se Stormem jsem o tom mluvil v pátek. Musíte brát v úvahu faktor, že ti hoši hrají o peníze a že když to nemají jednoduché, tak je to občas štve. Ale Čeladná je Čeladná, takže zásadní změny se dít nebudou.

A máte signály, že se hráči příští rok vrátí?

Mluvil jsem s Thomasem Levetem, byl nadšený a chtěl se zapsat na příští ročník. Alex Čejka taky. Hráčům se tu líbí. Koncepce, kterou jsme dali dohromady, byla taková, že to nebude turnaj o suchém golfu. Okolo se dělají každý večer zajímavé věci, hráči jsou zvaní na večírky, není to jen pro VIP hosty. A to je dobře. Hráči to berou pozitivně, jsou nadšení, že můžou být mezi lidmi, nejsou odpoutaní od sponzorů, organizátorů a baví se. Mnoho z nich se nám vrátí příští rok.

Moravia Silesia Open 2009 - 3. kolo, jamka č. 18.

Takže práce na startovní listině pro následující ročník už začaly?

Ta listina není vůbec jednoduchá věc. Je tam strašně složitý systém, kdo má právo se přihlásit a kdo ne podle kategorií PGA. Ale hned jak v pondělí vyprovodíme všechny sponzory, začneme pracovat na příštím ročníku.

A věříte, že se vám podaří přilákat hvězdnější obsazení?

V golfu to není jako ve fotbale, že Barcelona porazí všechny. Měli jsme tu už teď nad třicet hráčů, kteří v minulosti vyhráli turnaje v Evropě, Asii, nebo Americe. Určitě vám můžu slíbit, že tady příští rok neuvidíte Tigera Woodse. Nejsem jako předchozí promotér pan Kovarčík. Ale hodně záleží na celkovém dojmu, jaký bude mít vedení PGA. A taky na tom, jak budou hráči mluvit mezi sebou o turnaji. Tohle je garance toho, že by mohli přijet známější hráči. Budeme s nimi v kontaktu po celý rok. Chce to čas. Je třeba s nimi komunikovat, domlouvat se, řešit co a jak. Hráči často dělají svůj kalendář před začátkem roku a když máte nový turnaj, je to pro ně velká neznámá. Větší jména prostě vyčkávají, co se stane, zjistí si, jaké tu bylo ubytování, jaké podmínky, jaké služby.

Jaký byl rozpočet turnaje?

Sto osm milionů korun.

Budete ho chtít udržet i příští rok, nebo bude vyšší?

Záleží na mnoha věcech. Na sponzorských smlouvách, na organizační strategii, na tom, jakou produkci schválíme. Rozpočet obvykle bývá dvojnásobek prize money. Záleží také na tom, jestli budeme chtít dělat luxusní turnaj jako dejme tomu rakouská Fontana. Tam mají prize money milion eur, ale produkce je stojí skoro šest milionů, protože jsou v kategorii luxusních turnajů. Služby pro hráče i sponzory jsou na nejvyšší úrovni.

Moravia Silesia Open 2009 - 3. kolo, jamka č. 18.

Bývalý promotér Kovarčík před rokem říkal, že rozpočet turnaje bude 250 milionů korun.

Já nejsem pan Kovarčík.

Nejste, ale u toho prohlášení jste byl. Teď je rozpočet 108 milionů. Jak se vám povedlo ho tak snížit?

Zázračně. Pan Kovarčík nasliboval dost věcí. Rozpočet 250 milionů, to je momentálně turnaj kategorie British Open.

Termín zůstane stejný?

Momentálně jednáme o lepším. Chceme termín, který nás postaví jako předposlední turnaj před rozhodnutím, kdo bude hrát Ryder Cup. Tento boj vedeme a uvidíme, jestli budeme schopni příští rok získat termín, který má nyní turnaj KLM (v září). Z organizačního hlediska je to velmi strategický termín, protože známější hráči, na které jste se ptal, mají zájem hrát Ryder Cup. A pokud jste poslední nebo předposlední turnaj před ním, máte obrovskou šanci ty lidi získat.Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze