Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ligu mistryň jsme chtěli, brečet nebudeme, řekl k losu kouč Čada

Miroslav Čada radí volejbalistkám Prostějova | foto: Tomáš FraitMAFRA

7 2014
Trenér Miroslav Čada už toho s volejbalem zažil hodně a téměř nikdy nedává najevo své emoce. Po losu příštího ročníku Ligy mistryň byl ale přece jen hodně zaskočený.

Prostějovské mistryně totiž vyfasovaly posledního vítěze z ruské Kazaně, třetí nejlepší družstvo elitní soutěže - Rabitu Baku z Ázerbájdžánu a k tomu polské šampionky z města Police. „Tak to je brutální,“ ulevil si kouč českých šampionek.

Může Prostějov v této skupině uvažovat o postupu do vyřazovací fáze Ligy mistryň?
O něčem takovém se v této společnosti asi bavit nemusíme. V každém zápase bude proti nám stát větší hráčská kvalita. Nechceme jít jenom od porážky k porážce, ale je jasné, že každý získaný bod bude velký úspěch.

Platí to i v případě polského mistra, který je v soutěži nováčkem?
Police mají od loňské sezony hodně silné finanční zázemí. Jako nováček soutěže získaly hned domácí titul a netají se ambicemi uspět i v pohárech. Podle toho skládají sestavu. Mají italského trenéra, koupily čtyři reprezentantky Srbska. Nebudou mít slabinu.

Ublížilo vám snížení počtu startujících týmů ze čtyřiadvaceti na dvacet?
Snížení znamená, že ubyl počet hratelnějších soupeřů. S tím nic nenaděláme. Musíme se na to dívat tak, že v Prostějově uvidíme absolutní evropskou špičku a v takových zápasech se můžeme hodně naučit.

Vidíte při pohledu na los nějakou skupinu, která by byla přijatelnější?
Družstva z prvních dvou výkonnostních košů jsou v každé skupině extrémně silná. Větší šance na třetí místo by byla možná v béčku, kde je z třetího koše Nantes. Nebo skupina C. Do té jsme mohli být nalosovaní místo finského Sala a narazili bychom na Drážďany. Teď už je to ale jedno.

Téměř se nabízí myšlenka, jestli mělo význam se do takové soutěže přihlásit…
Nebudeme brečet. Přihlášku jsme podali a museli počítat s tím, že to může dopadnout takovým způsobem. Z pohledu Ligy mistryň nás čeká především divácká sezona. Fanoušci uvidí to nejlepší. A věřím, že k tomu přispěje i náš tým. Chceme odehrát pohledné zápasy a být hvězdným výběrům důstojným soupeřem.

Má vůbec Prostějov šanci, že se mu podaří některé utkání ve skupině vyhrát?
O tom nechci spekulovat. Každý tým může mít horší chvilku. Pokud přijde, musíme na ni být nachystaní. Podmínkou je náš výkon na hranici možností. Do každého utkání dáme maximum.

Čeká vás náročné cestování. Je to další komplikace navíc?
Vzhledem ke vzdálenostem půjde ve všech případech o letecký přesun, takže únava nebude nijak extrémní. Spíše jde o to, že to nebude levná záležitost.

Může vám pomoci, že letošní ročník začíná až v polovině listopadu?
Do prvního zápasu půjdeme patřičně nachystaní. Družstvo bude sehrané. Ale žádná velká výhoda to nebude, soupeři na tom budou stejně.Najdete na iDNES.czmobilní verze