Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štybar: Měli jsme obavy, jak Kittel přežije neděli. Ale dojel v limitu

Zdeněk Štybar po patnácté etapě Tour de France. | foto: Tomáš Macek, MAFRA

17 2017
Le Puy-en-Valey (Od našeho zpravodaje) - V sobotu byl v Rodezu na řadě jeho klasikářský part, v neděli se pak vrátil ke své roli pomocníka lídrů Quick-Stepu. Tentokrát se český cyklista Zdeněk Štybar na Tour staral v 15. etapě o oba dva: sprintera Kittela a vrchaře Martina. Po etapě si mohl odškrtnout: úkol splněn.

Jak jste ještě v sobotu večer v hlavě dohrával vaše 12. místo z klasikářské etapy do Rodezu?
Celkem mě ještě žralo. Bavili jsme se o tom i s Philem (Gilbertem) na hotelu.

Co jste rozebírali?
Myslím si, že jsme oba měli šanci dopadnout v Rodezu líp. Phil se k nám ale (do popředí na úpatí kopce) vůbec nedostal. Zavřeli ho, což ho stálo spoustu sil - a mně taky, jak jsem na úpatí vjížděl na druhém místě a větral jsem se tam. Udělal jsem pak chybu, že jsem to v zatáčce zbytečně otevřel. Ale O. K. Ponaučil jsem se a musíme jít dál.

Fotogalerie

15. etapa Tour de France

Jak ponaučil? Dal jste si do příště předsevzetí?
Třeba že do třetice, až se zase pojede etapa do Rodezu, už tam vyhraju? Ne, to ani ne. Spíš jsem měl obavu z neděle. Tak jsem teď rád, že i nedělní etapu už máme za sebou a že si trochu orazím.

Pomáhá vám, že hned další den dostanete od týmu nové úkoly a na zklamání ze soboty můžete zapomenout?
Moc ne, protože každá promeškaná šance mrzí. Ale tahle Tour strašně utíká. V neděli jsme šli na start a říkali jsme si, že není možné, že už je patnáctá etapa. Jako kdyby byly teprve čtyři! Doopravdy tady čas letí.

V Centrálním masivu jste si pak mákli, to bylo vidět.
Měli jsme dost velké obavy, jak ten den přežije Marcel Kittel. V sobotu se mu nejelo moc dobře, báli jsme se prvního kopce. Ale v neděli byl už lepší. Dotáhli jsme ho potom do hlavního balíku a všichni jsme zase byli vepředu. Než to tam rozjel tým AG2R.

Takže vašim hlavním úkolem v neděli bylo postarat se, aby Kittel přežil víkend a mohl pokračovat v cestě za zeleným dresem?
To hlavně. I o Dana Martina jsem se chvíli staral. K němu měl být Brambilla, ale tomu se moc dobře nejelo, nějak záhadně neměl tentokrát hlavu ani nohy. Tak jsme se museli nakonec postarat o oba. Dan Martin tam byl dneska v popředí dost dobře.

V cíli dokonce najel na první čtyřku čtrnáct vteřin, celkově si polepšil na pátou příčku.
To je perfektní, ideální. A Marcel dojel v limitu, takže vše jde podle plánu. Na prvních místech to bude ještě velký boj. Dan je v super formě, jede v pohodě. Bere všechno den za dnem, psychicky je na tom výborně a fyzicky je skvěle připravený. Pokusíme se mu co nejvíc pomoct.

16.července 2017 v 20:23, příspěvek archivován: 16.července 2017 v 23:57

What a way to end #TDF2017 week two: @DanMartin86 5th in the GC and @marcelkittel in the green jersey: https://t.co/GuYK6aWdvH @TDWsport https://t.co/mRLXXcPHP1

Co říkáte tomu, jak je Tour letos vyrovnaná?
V sobotu Aru ztratil úplně zbytečně, přišel tak o cenné vteřiny. Tahle Tour je o detailech. V neděli se to stalo Froomovi. Píchnul a zrovna se jely totální bomby. My věděli, že to v tom kopci bude úzké, tak jsme odvezli Dana a tím pro nás ostatní etapa víceméně skončila. Volno nám v pondělí rozhodně přijde vhod.

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze