Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebyl to můj den, litovala Vrabcová, přestože porazila norské hvězdy

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová na trati závodu na 10 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa ve Falunu. | foto: Svaz lyžařů ČR

24 2015
Falun (Od našeho zpravodaje) - Za zády nechala norské superstars Björgenovou i Johaugovou, což by jindy znamenalo minimálně vítězství a ohromnou euforii. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová však za cílem volné desítky ve Falunu jen smutně pronesla: "Nebyl to můj den."

Norky totiž v hustém sněžení, na které jejich servis nezareagoval, skončily na hranici třetí desítky a česká závodnice ve svém druhém startu na mistrovství světa brala 23. místo. „Určitě nejsem spokojená,“ kývla Vrabcová-Nývltová.

Více o divokém závodu na 10 km

POKAŽENÝ ZÁVOD. Therese Johaugová v cíli  volné desítky na mistrovství světa ...

Přitom ještě první mezičas vypadal nadějně. Ale pak...
Chtěla jsem od toho závodu víc, ale na to, jaké ty podmínky byly, se s tím nedalo dělat nic jiného. Prostě jsem bojovala, jak to šlo.

Co si lyžař říká, když musí vyrazit do takových psích podmínek?
Vím, že servisáci čekali do poslední chvíle, jestli namazat na sněžení, nebo ne. Nevím, co nakonec vybrali, s nikým jsem z kopce nejela, takže těžko říct.

Je těžké v takovém sněhu lyžovat?
Chvílemi to bylo dobré, chvílemi špatné. Byla jsem překvapená, že když mě Jessica Digginsová dojela, byla jsem schopná udržet se do kopce s ní. Bohužel přechody už byly výrazně slabší. Ale myslela jsem si, když jsem viděla ten sníh, že to bude ještě horší. Opravdu to nebyl můj den.

Fotogalerie ze závodu

Jak budete regenerovat, sbírat síly do dalšího startu?
Určitě budeme mít zase spoustu práce s mým fyzioterapeutem, panem Jislem, protože po patnáctce jsem byla mnohem víc unavená než po celé Tour de Ski.

Vždyť ta má sedm etap.
Po skiatlonu jsem ale byla hodně zlámaná, opravdu mě všechno bolelo. Byla jsem ráda, že ležím. Samozřejmě jsem se byla projet, to mě trošičku z únavy dostalo, ale stačilo si chvíli lehnout a byla jsem zase v únavě. Nicméně jsem myslela, že jsem v pořádku, odpočinutá a že všechno bude dobré.

Jak tedy teď dáte odpočinout hlavě?
Hlavně si musím udělat psychickou pohodu, jít na masáž, jehličky a dát si odpočinek. Budeme všechno směřovat ke třicítce, abych byla stoprocentně připravená.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze