Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


A teď do kopce. Rozhodnou vůle a síla, říká na Tour lyžařka Vrabcová

Eva Vrabcová na archivním snímku | foto: czech-ski.com

4 2014
Závod na 5 kilometrů klasicky dokončila na 23. místě, v pořadí Tour de Ski však zůstává velkou bojovnicí v bitvě o Top 10. „Dneska jsem si s tím nedokázala poradit, jak bych chtěla,“ říkala Eva Vrabcová-Nývltová. O všem rozhodne až nedělní výstup „k nebesům“ na sjezdovce Alpe Cermis.

V čem byl dnes problém? V lyžích, podkladu, nebo vlastním těle?

Těžko říct. Co se týče lyží, nemám s nikým porovnání. V kopcích jsem chodila zbytečně brzo do stromečku, nejelo to tam. Ale celá já jsem nefungovala tak, jak bych si představovala.

Už v pátek jste se obávala, že až se "rozsedí" únava, může to být na trati znát.

Ale neřekla bych, že jsem se vyloženě trápila. Spíš mi to prostě nesedlo. A pak: před sezonou bych 23. místo furt brala. Teď jsme se možná namlsali těmi předchozími výsledky.

Ani z pohledu celkového pořadí to průšvih nebyl, ne? Jste sedmá, sice vás předstihla Wengová, ale náskok na osmou Francouzku Jeanovou jste naopak navýšila.

Spíš myslím, že jsem si možnost skončit v Top 10 dneska docela pokazila. Hodně se mi přiblížily Saarinenová a Lindborgová a nějakých 40 vteřin za mnou jsou dvě Američanky, které jsou do kopce strašně silné. Pro ně nebude problém sjet tam minutu a půl.

Ale bude se bruslit. A například Saarinenové bruslení v pátek vůbec nešlo.

No jo, dobře, to si můžeme říkat. Ale Saarinenová se bude moci chytnout skupiny a já pojedu naopak sama. Tak nevím nevím.

S Alpe Cermis už máte bohaté zkušenosti...

… ale nikdy jsem se tam nedrápala sama. Vždycky jsem startovala až z vlny závodnic , které nebyly na předních místech. Tohle bude nová zkušenost.

Jak si zkusíte rozvrhnout tempo. Pošetříte pod kopcem síly?

Když jsem tam jezdila z balíku, dojížděla jsem pod kopec nezadýchaná. Když tentokrát pojedu sama, bude to už pod kopcem bolet tak jako tak.

Co zítra nakonec rozhodne o pořadí? Hrubá síla? Kolik komu zbylo sil?

Vzhledem k tomu, jaké tu je počasí, budou hodně velkou roli hrát lyže. Na téhle vodě to bude docela sranda. Ale hlavně rozhodnou vůle a síla v nohou.

Tu jste přece v létě nabrala.

Jenže spíš do rukou.

Vždyť jste závodila v atletice, běhala jste.

To jo, ale tam jsem běhala spíš tratě jako patnáctistovky. Hrubou sílu nohou a výběhy do kopců jsme zase tolik nedělali.

Kterou hudbou byste se zítra před výšlapem mohla nabudit?

Nejspíš tak Danem Landou.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze