Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítková po štafetě: Nevěřila jsem, že nás ještě mohu vytáhnout tak nahoru

Veronika Vítková dojíždí do cíle závodu štafet na MS v Oslu na 6. místě. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

11 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Už jednou to letos udělala. Také v pohárovém Ruhpoldingu dokázala Veronika Vítková vytáhnout ženskou štafetu na posledním úseku ze 12. až na 6. místo. Na Holmenkollenu to nyní provedla znovu. Její bezchybný střelecký výkon i čas na posledním úseku (druhý nejlepší!) byly rozhodně hodny obdivu.

Když jste přebírala štafetu až na 12. místě, nenapadlo vás, že byste svůj úsek mohla pojmout volněji a pošetřit raději síly na hromadný závod?
Trochu tam tyhle myšlenky byly, jenže já tohle asi ani neumím. Jedu každý závod naplno a snažím se bojovat o každé místo.

Jela jste tedy spíš vabank?
Asi tak nějak.

Přesto, věřila byste, že ještě dokážete štafetu posunout až na 6. místo?Úplně jsem ze začátku nedoufala, že by se to dalo vytáhnout až takhle nahoru, protože tam byly přede mnou obrovské rozestupy. Ale podržela mě opět jednou střelba a to se pak hned jednodušeji běží.

Co tedy nyní převládá? Radost z povedeného úseku, nebo smutek z promarněné šance štafety na ještě lepší umístění?
Nejde to říct. Na jednu stranu jsem ráda, že jsme šesté, vždyť loni jsme byly na mistrovství ani nevím jaké (osmé - pozn. red.). Ale když se tu podíváte do výsledků a vidíte, že tam máme 3 plus 6, což je strašně moc, tak je jasné, že jsme mohly bojovat výš.

Ale to by nesměla Lucie Charvátová obkroužit tři trestná kola na třetím úseku.
Letos už to byla poslední štafeta, Lúca si během sezony něco zkusila, do příštího roku může být zase silnější. Musí vypilovat střelbu, pak můžeme být příští rok zase nahoře.

Kde jste byla ve chvíli, když Lucie střílela stojku?
Zrovna jsem přišla na start. Příjemný pocit to nebyl.

V Oslu vás čeká ještě závod s hromadným startem. Co od něj očekáváte?Střelecky se mi tady daří, tedy kromě prvního závodu - od té doby je má střelba super. Tak doufám, že mi vydrží až do neděle a že dokážu najít zbytky sil. Výkon ve štafetě byl pro mě povzbuzením.

Až by se chtělo říci, že jste stále rychlejší. Nechtěla byste proto, aby sezona byla ještě delší?
Ne ne, už je to dlouhé, závodů je hodně. Těším se na odpočinek a ty poslední závody už odpočítávám.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze