Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybar zase slaví: Užívám si to. O tomhle se spoustě kluků může jen zdát

Zdeněk Štybar při rozhovoru v cíli desáté etapy Tour de France. | foto: Tomáš Macek, MAFRA

11 2017
Bergerac (Od našeho zpravodaje) - Objímal se s kolegy, rozdával úsměvy, zpovídal ho Eurosport. Zdeněk Štybar si užíval další povedený den na Tour. Ve sprinterských etapách zde totiž nyní platí zákony jediného týmu, belgického Quick-Stepu. A český mistr patří v této stáji k důležitým stavebním kamenům vítězné série Marcela Kittela. V Bergeraku slavil Němec své čtvrté prvenství v letošním ročníku.

Je Marcel Kittel nyní ve spurtech neporazitelný, Zdeňku? Alespoň to tak vypadá.
Možná se to tak zdá. Není tu už Peter Sagan, není tu Mark Cavendish, pryč je také Demáre. Tím bychom to ve spurtech mohli mít jednodušší. Ale na druhou stranu je tu taky míň lidí, kteří nám s nimi pomohou.

Každopádně ve vašem týmu je teď hodně veselo, ne?
Určitě nebudeme brečet, zatím nám to jde skvěle. Čtyři vyhrané etapy, navíc jedno druhé místo, nemáme si nač stěžovat. Baví mě to moc. Tolik úspěchů na Tour s tak úžasným týmem, o tom se spoustě kluků může jen zdát.

11.července 2017 v 20:08, příspěvek archivován: 11.července 2017 v 20:29

Autobus, kde se po sprinterské etapě na Tour vždycky všichni usmívají: Quick-Step slaví 4. vítězství Marcela Kittela. A @zdenekstybar s ním. https://t.co/foaVKeUckP

I na trati se vám snáz pracuje s vědomím, že lídr týmu jede v zeleném dresu nejlepšího sprintera a že má opravdu formu?
On se Marcel dostával do formy už na etapách Kolem Kalifornie. Potom jsme spolu byli v Americe i na soustředění, měli jsme tam super partu, dál se zlepšoval. A na Tour mu moc pomohlo hned první vítězství.

On i celý tým od té doby plují na vlně?
To ano. Také Marcelovi to jde určitě líp, než kdyby musel bojovat na téhle Tour o své první vítězství, to by byl pod mnohem větším stresem než teď. Takhle závodí v klidu a nepanikaří, což se přenáší i na nás.

Fotogalerie

Desátá etapa Tour de France

Etapy po dni volna nebývají jednoduché, musíte se v nich vždy opět dostat do závodního rytmu. Jak to šlo vám?
Abych řekl pravdu, ze začátku si mi dneska moc dobře nejelo, nebylo to ideální. Proto jsem si chtěl ve vláčku, rozjíždějícím Marcelovi sprinterskou prémii, vyměnit místo s Philem Gilbertem. Ale postupně jsem se rozjel a koncovka už byla vážně povedená.

V minulosti jste vykládal, že jste vždy spokojeni, pokud se vám ideální scénář spurtu povede naplnit na 70 procent. Na kolik procent to bylo tentokrát?
Možná i o trošku víc než na 70. V takových dojezdech je strašně těžké se zorientovat a dát ten náš vlak dohromady. Ale dneska jsme se tam nakonec našli a od 1 800 metrů jsem potáhl Marcela i Sabatiniho dopředu. Chtěli jsme být co nejvíc vpředu v posledních dvou zatáčkách na 800 a 500 metrech, což se nám povedlo. A už víme, že pokud Marcela do koncovky dovezeme na dobré pozici, bude potom pro ostatní hodně těžké ho porazit.

Tour je sice teprve před svojí polovinou, ale Kittel vede v klasifikaci o zelený dres o 102 bodů před druhým Australanem Matthewsem. Vnímáte, že šance na zelený dres v Paříži je čím dál větší?
Buďme raději opatrní, Tour je dlouhá. Ale myslím, že jsme na dobré cestě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze