Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Už roky je Aare mé oblíbené místo, říká Strachová. Teď má další důvod

Lyžařka Šárka Strachová | foto: Zoom Agence

8 2014
Před lety se tam stala nejlepší slalomářkou planety, Aare 2007 přineslo lyžařce Šárce Strachové světové zlato. Letos jí stejný kopec ve Švédsku přinesl nejlepší umístění v sezoně. "Aare je moje oblíbené místo už roky," říkala Strachová na svém facebookovém profilu. "Mám na ně krásné vzpomínky." A vzpomínat bude i na sobotní šesté místo.

Spolu s umístěním vás musel potěšit i výkon z druhého kola, že?
Po tom prvním jsem byla čtrnáctá, ale pak jsem zajela velmi dobré druhé kolo, i když to byla trochu loterie. Těsně po startu se rapidně zhoršilo počasí, začalo hustě sněžit, skoro nebylo vidět a závodnice, které jely na začátku, v první polovině pole, si musely otírat brýle.

A vy?
Já jsem měla štěstí, na mou jízdu sněžení trošku ustalo, i když nepřestalo padat úplně. A posledním pěti šesti závodnicím zase svítilo sluníčko, takže velká loterie. Ale to je u našich závodů celkem běžné.

Co věčně nespokojený trenér, tentokrát chválil?
Určitě je spokojený, ale po prvním kole nebyl. To jsme řešili, co změnit, co zlepšit. Ještě na startu druhého kola mě motivoval. Říkal mi, že se jel mužský obří slalom v Kranjské Goře, kde byl Rakušan Raich po prvním kole sedmnáctý a poskočil na druhé místo. Tak mě hecoval, abych co nejvíc zabojovala, že možné je všechno.

Fotogalerie z Aare

A ono to vyšlo.
Poněkolikáté za sebou mi druhé kolo vyšlo. Loni jsem je několikrát nevyužila a ještě se o pár míst posunula dozadu, teď jsem ráda, že pár posledních závodů se mi daří vést, což je základ úspěchu.

Ten pobyt na pódiu byl celkem dlouhý, než vás některá ze soupeřek dokázala předjet.
Samozřejmě je to vždycky velmi příjemné. Bylo by hezké tam takto stát už po prvním kole, ale užila jsem si to a snad mi to dodalo sebevědomí do dalších závodů.

Třeba do finále Světového poháru v Lenzerheide?
Tam se určitě těším a doufám, že počasí nám bude přát. Je super pocit dostat se do finále a ráda bych i do příští sezony patnáctku udržela, stabilizovala se v ní, abych i startovní pozici měla lepší.

Američanka Shiffrinová si závodem zajistila celkový triumf v poháru. Proč je tak dominantní?
Věří si, je mladá a od raného dětství se s ní pracuje, ať psychicky, tak technicky. Techniku má vytříbenou, je nová, se kterou my starší bojujeme, učili jsme se to v mládí jinak. Je výjimečná, ale není neporazitelná. Globus si určitě zaslouží.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze