Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabíjející pocit, radovala se Strachová a sní o pódiové rozlučce

Šárka Strachová v dojezdu slalomu v Aare | foto: Reuters

14 2015
Už je to rutina: rychle sbalit, naložit všechno do auta a putovat dál, za tréninky a závody. Do pozávodního harmonogramu slalomářky Šárky Strachové však v posledních měsících přibývá ještě jeden úkon - vyhlašování vítězů. Potřetí v této sezoně se 30letá lyžařka dostala mezi trojici nejlepších a z Aare přes svůj facebookový profil vzkázala: "Ale toto jsou sladké starosti."

Co s vámi dělá další bedna?
Je to krásný pocit, samozřejmě, nabíjející. Každý další závod, kdy stojím na stupních vítězů a mám dobrý pocit z jízdy, mě nabije do dalšího závodu. Znovu si víc věřím a víc si dovolím.

Není už to všední pocit?
To určitě ne, výsledku si cením. Podmínky nebyly z těch, co miluju, já mám ráda, když je trať tvrdá, až ledová, a taky těžce postavená. Mám radost, že poslední dobou dokážu zajet na všech podmínkách, površích. Je to krok k tomu, abych mohla stabilně zajíždět výsledky vepředu. Ale nebylo to vůbec jednoduché a jsem ráda, že to na pódium zase spadlo.

Kdy naposledy jste startovala s jedničkou?
Hrozně jsem se na ni těšila, je to poprvé po hodně letech. Měla jsem ji na olympijských hrách ve Vancouveru a na žádnou další si nevzpomínám.

Je příjemné jet po netknuté trati?
Letos jsou podmínky všude výborné a i dnes byla trať tak parádně připravená, že můžete mít jakékoliv číslo mezi jedničkou a sedmičkou.

Jak se liší nová trať prvního kola s tou ve druhém, kdy před vámi startovalo 28 závodnic?
Nemůžu si jet svoji stopu, která mi vyhovuje, musím se přizpůsobit rýhám, co jsou přede mnou vyjeté. Měkký sníh nedává skrz lyži tolik odpovědi zpátky, nemůžu jet to, co mám nejradši. Ale dřív mi to nešlo vůbec, teď už se umím poprat i s takovou tratí.

Proč je Američanka Shiffrinová tak dominantní?
Cítí se velmi silně, věří si, je silná v technice, kondici, materiálu, psychice. Jezdí perfektní kola, ale určitě je porazitelná. A když ne letos v posledním závodě, tak já vím o spoustě věcí, na kterých můžu a budu poctivě pracovat, abych jí příští rok byla konkurencí.

Sezona pomalu končí, ale není vám to při těchto výsledcích líto?
Cítím se výborně a ještě bych to chtěla využít v Méribelu. Ale sezona už je dlouhá a těším se, až si odpočinu a začneme se soustředit na tu další. Těším se na trénink kondice, techniky, trénink je vždy motivace a motor pracovat dál.

Co vás čeká před posledním startem této zimy?
Dva dny volna, pak ještě trénink ne Reiteralmu, dlouhá cesta do Francie, kam je to přes tisíc kilometrů. Tam jeden dva dny poladíme formu, v sobotu snad vyje počasí a užijeme si hezký závod. Zkusím zase maximum, riskovat, aby ty stupně ještě jednou padly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze