Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ze dna ke zlatu. Zase jsem v sobě objevila bojovnici, jásala Špotáková

NÁVRAT ŠAMPIONKY. Barbora Špotáková ve finále oštěpařek na mistrovství Evropy v Curychu. | foto: Reuters

14 2014
Curych (Od našeho zpravodaje) - Zlatý, ale utrápený závod skončil a nová mistryně Evropy Barbora Špotáková si řekla: "Zasloužím si to vůbec?" Od začátku jí hody v oštěpařském finále nevycházely, ten čtvrtý dokonce pojala tréninkově, aby se dokázala vrátit do techniky, která ji teď zrazovala. "Občas to tak dělám na Diamantové lize a pomůže to. A pomohlo mi to i teď."

A tahle brzda vám teď pomohla k evropskému zlatu.
Dělám to, když jsem úplně na dně. Člověk totiž najednou neví co a není moc času něco změnit, závod běží rychle, musí se něco zkusit. Honza (trenér Železný) teda nechápal, koukal, co dělám, ale vyplatilo se mi to.

A i díky tomu teď ve sbírce máte i poslední titul. Jak je?
Uf, úleva. Někdo tam nahoře mě má asi rád.

Ale byl to zvláštní závod, že?
Hrozný, jako zlý sen a vůbec nevím proč. Sice výkon je špatný, povedl se mi jenom jeden hod, ale nakonec se můžu pochválit za to, že jsem v sobě objevila tu bojovnici. Vytáhla jsem se z hrozného pocitu.

Fotogalerie

Jak jste se hecovala?
Řekla jsem si: Tohle je třeba moje poslední Evropa v životě. Pak jsem tam viděla trenéra, který omdléval. Musela jsem v sobě něco najít. Je krásné, že se to povedlo, ale pyšná na to, jak jsem házela, nejsem. Ale to už je druhá věc, na to se historie neptá.

Jak vám bylo, když vás přehodila i Srbka Jelačová?
Ta mi taky samozřejmě pomohla, hned jsem jí děkovala, že mě vyhecovala. A ona že stejně chce, abych vyhrála, že jsem její vzor.

Měla jste v hlavě porážku?
Už jsem si myslela, že se to stane, že všechno je špatně. To vás napadne tisíckrát. Byl to nepříjemný závod a budu na něj hodně dlouho vzpomínat. Jen ale úplně z jiného hlediska, takový jsem nikdy nezažila.

Synu Jankovi jste kvůli závodu posunuli večerku?
No ale moc se mu tady nelíbilo, brečel a to mě docela rozhodilo. Ale co, pobrečel si, to mu neuškodí, a má maminku mistryní Evropy. Jednou bude rád, že tady byl.

Autor:


Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze