Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stále žlutá Soukalová: Bolest jsem necítila. Hnala mě euforie fanoušků

Gabriela Soukalová před startem sprintu v Hochfilzenu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

11 2015
Hochfilzen (Od našeho zpravodaje) - Tentokrát nikoliv poslední, ale první ránu vstoje minula. Ale osmé místo ve sprintu bylo pro Gabrielu Soukalovou v Hochfilzenu, kde se jí nikdy nedařilo, i malým vítězstvím. Uhájila vedení a žluté číslo ve Světovém poháru, dokonce navýšila náskok na druhou Dorinovou na osm bodů. A v závodě mnoha velkých překvapení si uchovala i červené číslo pro vedoucí ženu klasifikace sprintu.

Jaký byl závod ve žlutočerveném dresu, Gabrielo?
Skvělý zážitek. Připadala jsem si tu jako doma vzhledem k počtu českých fanoušků, kteří nás přijeli podpořit. Muselo jich tu být tak tisíc, slyšela jsem je po celé trati. Moc si takové podpory vážíme a moc za ni děkujeme. Trať jsem pak absolvovala takřka bez bolesti. Necítila jsem ji, protože ta euforie, kterou do toho naši fanoušci vnesli, nás hnala dopředu každým krokem. Považovala jsem za čest, že si mohu před nimi zkusit závod v takovém trikotu. Říkala jsem si: Kdo ví, třeba je to má poslední šance.

Ale no tak...
Já stojím na zemi. Oběma nohama.

Ovšem nakonec zůstáváte žlutá i červená také po tomto závodě.
Jé, tak v tom případě musím jeden ten dres poslat Verče Zvařičové, slíbila jsem jí to už předloni.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová na trati sprintu v Hochfilzenu.
VYČERPÁNÍ. Gabriela Soukalová v cíli stíhacího závodu v Östersundu.

Sníh byl dnes opravdu tak tvrdý a ledovatý, jak jste se po tréninku obávaly?
Je pravda, že včera po tréninku jsme se toho bály víc, tehdy byly zatáčky daleko náročnější než dnes. Organizátorům se povedlo trať docela dobře připravit i naklopit. Vznikly tam takové mantinely, které nás udržely na trati.

Z deseti terčů jste tentokrát minula jeden, hned první vstoje. Jak moc vás nakonec tato jedna rána mrzí?
Nemrzí mě vůbec, protože jsem viděla, že tam bylo x dalších ran, které jen tak tak spadly. Takže mohu být opravdu ráda, že střelba byla jen za jedna. A vzhledem k tomu, že sem přijeli i mí rodiče, před kterými jsem vždycky strašně moc nervózní, jsem vážně ráda, že jsem to takhle zvládla. Já se vlastně ještě nikdy netrefila, když oni byli na závodech.

Co způsobilo tu jedinou chybu?
Letěla někam do horní části terče, byla brzy spuštěná. Asi třikrát jsem najížděla na ten terč, bohužel jsem ale neměla takový postřeh.

Ve čtvrtek jste si posteskla, že vás zlobí oči. Při závodě vás nelimitovaly?
Někdy se probudím a mám je celé zalepené. Nevím pořádně, co s nima je. Jak jsme teď dlouho nebyly doma, nestíhala jsem si dojít ani na vyšetření. Posledních čtrnáct dní je to sice lepší, ale stejně přicházejí dny, kdy si připadám, jako bych si do nich nanesla pepř. Ale dnes byly při závodě naštěstí dobré.

Co říkáte výchozí pozici pro stíhačku? Od třetího do osmého místa je vás tam v sedmi sekundách namačkáno šest.
Ta pozice je pořád skvělá. Vždyť já v Hochfilzenu nikdy předtím nebyla lepší než jedenáctá.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze