Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šlesingr: Výsledky dobré. Ale Oberhof bych zrušil, závody jsou loterie

S VÝSLEDKY BYL SPOKOJENÝ. Michal Šlesingr měl radost z pátého místa v závodu s hromadným startem, vadily mu ale nevyzpytatelné podmínky v Oberhofu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

11 2015
Potkal ho nepříjemný pád, přišel o hůlku, i tak se dokázal vrátit mezi nejlepší a až do poslední střelby bojoval o umístění na stupních vítězů. Nakonec byl biatlonista Michal Šlesingr v závodě s hromadným startem v Oberhofu pátý. „Určitě jsem spokojený, každé umístění do desítky se počítá,“ řekl.

Jak došlo k vaší kolizi?
Bylo to v nepříjemném sjezdu v zatáčce. Spadl jsem, ulétla mi hůlka, což bylo nešťastné i proto, že to bylo pod kopcem. Ztratil jsem veškerou rychlost. Celou rovinu jsem pak jel s jednou holí. Bylo to na místě, kde jsou vyjeté jen dvě stopy na lyže, jezdí se tam ve vajíčku, já jsem tam musel ještě bruslit. Bylo to hodně nepříjemné. Pád mě rozhodil a docela mi trvalo, než jsem se srovnal. Pak se ale zase povedla ta první střelecká položka, která mě do toho víceméně vrátila a pak už to bylo dobré.

Jak složité bylo závodit v těžkých podmínkách?
Bylo to hodně náročné. Začalo tady padat. Trať byla hodně tupá, muselo se hodně dřít, aby to jelo. Rovinky, kde fouká silný protivítr, třeba při příjezdu na stadion, byly hrozně nepříjemné. Já jsem to vždycky vymyslel nějak tak, abych se za někoho schoval. Takže jsem se snažil uchránit od větru aspoň při příjezdu na stadion. Ta trať byla dneska hodně pomalá a stálo to hodně sil. Ale bylo to pro všechny stejné.

Jak nepříjemná byla poslední střelba v silném větru?
Dost. Nechtěl jsem tam půl hodiny prostát, protože by nebyla záruka toho, že bych toho trefil víc. Ale škoda, že se mi nepodařilo ještě ránu trefit. Ta jedna rána člověka zamrzí hodně, na druhou stranu, mohlo to být i horší. Nepovedlo se mi to úplně podle představ, ale ty podmínky byly trochu horší. Nebyl jsem jediný, kdo s tím zápasil. Když jsem vyjížděl ze střelnice, tak jsem viděl, že jsem dal dvojku a ani jsem se nepropadl pořadím.

Co bylo při střelbách nejsložitější?
Podmínky v Oberhofu jsou hodně divoké, vítr je špatně čitelný a navíc není úplně stálý, je trochu nárazový. Při poslední střelbě se dá říct, že jsme byli ve špatnou dobu na špatném místě. Ve sprintu to byly vyloženě moje chyby, tam ty podmínky zdaleka nebyly tak špatné, abych v tom nemohl odstřílet lépe. Tam jsem si mohl akorát sypat popel na hlavu. V hromaďáku měli všichni podmínky stejné.

Fotogalerie

Jak vás povzbuzují dobré běžecké časy?
Včera jsem se cítil docela dobře. Dneska to bylo ovlivněné tím pádem a také tím, že sníh je tupý, což opravdu nemám moc rád. Když cítím, že lyže moc neodjíždí, tak je to náročné. Vyjma pádu a následného zhruba půl až tři čtvrtě kola se mi zas tak špatně nejelo. Ale když mě předjížděl třeba Šipulin, tak jsem se ani necítil uzpůsoben zareagovat. Jsem rád za finiš, v jednu chvíli už jsem nevěřil, že bych Rastorgujevse předstihl, ale nakonec mu asi trochu došlo. Podařilo se mi ho přesprintovat, což mě taky potěšilo.

Věříte si nyní běžecky víc než dřív?
Určitě to pro mě je povzbuzení. Měli jsme teď pauzu po prvním trimestru, kde jsme udělali nějaký trénink a trochu jsme si odpočinuli. Člověk pak úplně neví, jak na tom bude, a když teď vidím, že to je dobré, tak je to uklidnění a povzbuzení do dalších závodů.

Jak hodnotíte celé vystoupení v Oberhofu?
Výsledky byly dobré. Ale Oberhof jinak úplně v oblibě nemám. Tím, jaké tu vždycky vládnou podmínky. Je to loterie, málokdy tu jsou vyloženě férové závody, vždy to je i hodně o štěstí, jak komu zrovna foukne, jestli přijde mlha a tak podobně. Já bych vyměnil Oberhof stabilně za Nové Město a bylo by.

Přál byste si Oberhof úplně zrušit?
Určitě bych byl pro, aby se Oberhof zrušil v kalendáři. Ale bohužel se toho asi nedočkám.

Jak se těšíte do Ruhpoldingu?
V Ruhpoldingu, abych řekl pravdu, taky nemám tratě úplně v oblibě, je to takový motokros, velmi nebezpečné, náročné sjezdy... Podmínky tam taky bývají většinou všelijaké, sníh bývá mokrý, rozbředlý, hluboký. Je to hodně náročné závodění. Ale na druhou stranu je to blízko divákům, střelnice je menší, tribuna je hned za závodníky. Atmosféra tam má své kouzlo. Má to pro i proti.Najdete na iDNES.czmobilní verze