Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šlesingr, nejlepší z Čechů: Ta rána mě moc mrzí. Neuvědomuju si chybu

DRAMA V CÍLI. Michal Šlesingr se ve sprintu vyhýbá upadnuvšímu Němci Schemppovi na mistrovství světa v biatlonu v Oslu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

5 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Když Michalu Šlesingrovi nespadl poslední terč vleže, trenér Ondřej Rybář na střelnici zaúpěl: „Tak těsný kalibr!“ Nebýt této rány, Šlesingr by byl v první desítce. Na samém konci sprintu skončil na mistrovství světa v Oslu patnáctý, nejlepší z Čechů.

Jak jste sám viděl tu poslední ránu vleže?
Já ani nevím, kde tam nějaká chybička byla. Žádnou si neuvědomuju, že bych udělal. Měl jsem docela slušný rytmus ležky a padalo mi to. A pak přijde ta poslední rána, kalibr. Muselo to být hodně těsné - a je to velká škoda.

O závodu ve sprintu čtěte zde

Přesto asi není patnácté místo důvodem k nespokojenosti.
To ne, to je dost slušné umístění a taky dobrá pozice na zítřek do stíhačky. Jen ta ležka mě vážně mrzí. A na trati bych si představoval, že mi to bude chutnat trochu víc.

Lyže jely?
Nedokážu moc říct, srovnání s nikým jiným jsem moc neměl. Tréninkové lyže mi moc nejedou, takže oproti nim mi potom v závodě jede všechno. Ale pocitově byly dnes dobré.

Fotogalerie

Těsně před cílem se přímo před vámi natáhl na sníh Simon Schempp. Co jste tomu říkal?
Klopýtnul tam a šel k zemi. Snad si nemyslel, že bych to byl já, kdo ho poslal na zem. Jak už býváte ke konci kyselý a těma nohama sotva překládáte, tak na tomhle vratkém mejdle není vůbec složité se takhle natáhnout. Vypadalo to, že to Schempp ještě vybalancuje, ale pak si možná špatně píchl hůlku a neustál to.

Ole Einar Björndalen má ve 42 letech stříbro. Co tomu říkáte?
To je moc hezký. Škoda že nevyhrál. Je to syčák ten Fučák (Fourcade), že ho nenechal. Mladej je Fučák ještě dost, mohl Oleho nechat. Má dost času před sebou.

Skončí podle vás Björndalen?
Tomu nevěřím. Co by jiného dělal?

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze