Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šlesingr: Jinak se stravuju a odpočal jsem si, i proto mi to možná tak běhá

21 2015
V konečném pořadí Světového poháru byl dosud nejvýše v roce 2011 na 9. místě. Nyní sahá Michal Šlesingr po svém životním maximu, před závěrečným závodem je už sedmý. Ve stíhačce v Chanty Mansijsku obsadil v sobotu 9. místo – a zaznamenal druhý nejrychlejší běžecký čas.

Běhá vám to v sezoně čím dál rychleji, tak rychlý jste snad nikdy nebyl. Čím si to vysvětlujete?
Proběhly nějaké změny, začal jsem se jinak stravovat.

Tím, že vypouštíte z jídelníčku maso?
No jasně. Už mě tolik nezatěžuje jeho trávení. Mám na to určitý svůj názor a ten neměním. Ta změna stravy mohla být opravdu jedním kouskem do mozaiky. Ale mohlo sehrát roli také to, že jsem byl loni zdravotně rozsekaný, zakončil jsem potom sezonu dřív a před tou další jsem si docela odpočal.

Klidně byste tedy nyní závodil ještě měsíc?
Já zatím nekončím, ještě máme před sebou mistrovství republiky a exhibici v ruském Ťjumenu. Ale je fakt, že když mi to teď po trati takhle lítá, klidně bych ještě jedno další kolo svěťáku objel. Ale to by mě ostatní neměli rádi. Oni už se těší, až to skončí.

Že byste jim oznámil: Tak chlapci, teď si dáme ještě jedno kolo svěťáku třeba v Soči?
(rozesměje se) No, to bych možná dostal i do huby.

Dnes to Emil Hegle Svendsen „zabalil“ dokonce už před polovinou závodu. Nevíte proč?
Myslím, že Norům nešly dobře lyže. Já Emila předjížděl v prvním kole hned za prvním stoupáním ze stadionu, protože začal odpadávat z toho našeho vláčku, tak jsem nechtěl čekat za ním. A on se potom za mnou ani nedržel, hned ztrácel. Tak nevím, jestli za to mohly jejich lyže. Po sprintu jsme viděli norské servismany, jak pořád ještě testují. Asi se jim tu úplně nedaří.

Z hlediska celkového pořadí Světového poháru se ale nejspíš nezlobíte, že váš přímý konkurent Svendsen nebodoval.
To určitě ne. Samozřejmě, že je to tam v celkovém pořadí i nadále namačkané, zítra se další závod jede od nuly a může být ještě všechno úplně jinak. Ale je dobré, že se mi dneska podařilo Svendsena a Garaničeva takhle stáhnout a přeskočit.

Na střelnici to momentálně tak dokonalé jako běžecky není. V čem vidíte problém, že příliš mnoho nul nedáváte. Jde o něco konkrétního, nebo pokaždé o jiný důvod?
Dnes tady docela pofukovalo. V první i druhé ležce mi kluci ukazovali, že ty rány mimo byly po větru. Jednou jsem to i cítil, v okamžiku výstřelu mi trošku přifouklo a odtlačilo mě to. Ale to už jsem bohužel byl ve fázi spuštění rány, takže jsem ji nedokázal odložit. Na stojce mi pak nespadla hodně těsná rána na 6 hodin a potom začlo trošku víc foukat, tak jsem s tím zápasil. Ty podmínky tu úplně snadné nejsou a já nejsem jediný, kdo chyboval. Samozřejmě by to ale chtělo chybovat míň. Tak snad zítra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze