Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dal jsem ze sebe všechno, řekl Šlesingr utahaný kocourkovským počasím

8 2015
Snaha naposledy se předvést doma, před natěšenými fanoušky silně kontrastovala s únavou ze dvou předchozích závodů v Novém Městě na Moravě. Michal Šlesingr sice v biatlonové stíhačce pomýšlel na to, jak vylepší své postavení ze sobotního sprintu, ale výsledkem jeho bitvy byla 11. pozice. "Dneska mi to na trati nechutnalo, zachránila mě střelba, o niž jsem se musel opřít," říkal 32letý závodník.

Jste už úplně vyčerpaný?
Vydal jsem ze sebe všechno, co šlo. Je škoda, že už jsem neměl ani na to, abych v posledním kole zabojoval o desítku, tam mě kluci předjeli a já už neměl sílu. Jak se změnily podmínky, sníh byl hodně pomalý a tupý, místy dost hrabavý. To byly podmínky, které mi nevyhovují, radši mám tvrdý a rychlý podklad. Bohužel jsem nestihl zregenerovat, jak jsem potřeboval. Je znát, že ty dva závody, co mám za sebou, mi ubraly sil až až.

Sledoval jste počasí?
Měnilo se hodně. Chvíli, když se člověk podíval z okna, byla vánice, pak jsem se šel proběhnout a svítilo sluníčko. Nedalo se stejně moc dobře tušit, jak to bude. U holek se vyjasnilo, pak začalo sypat. Takové kocourkovské počasí.

Chtělo se vám na start, když napadlo 15 centimetrů sněhu?
Hned mi bylo jasné, že sníh bude tupý. Ale doufal jsem, že lyže budou připraveny dobře a nebude to tak strašné.

ABSOLUTNÍ SOUSTŘEDĚNÍ. Michal Šlesingr při stíhacím závodu v Novém Městě na...
ODSTŘÍLENO. Michal Šlesingr při stíhacím závodu v Novém Městě na Moravě.

Jaké to je, vydat ze sebe všechno a skončit jedenáctý?
Od začátku jsem cítil, že na trati to není ono. Soustředil jsem se aspoň na střelbu, škoda jednoho kola, protože střelba mně mohla nějakým způsobem zachránit. Stejně jsem se jedné chyby nevyvaroval.

Přineslo by výrazný posun, kdybyste trefil i dvacátý terč?
Co jsem tak koukal, bylo by to možná na 8. místo, možná tři příčky. Bylo by milé, kdybych se posunul do desítky. Ale jak říkám, tři čisté položky nejsou špatné.

Bude celkové hodnocení Nového Města spíš kladné?
Myslím si, že to není důvod být zklamaný, výsledky byly velmi dobré. Nejhůř jsem byl jedenáctý a to je super.

Co říkáte na to, že za víkend přišlo 100 tisíc diváků?
Sám moc dobře nevím, jak dokážou odhadnout počet na trati, kde je to bez vstupenek. Asi se vezme nějaká část publika a vynásobí se to vzdáleností. Nebo nevím. Každopádně i kdyby se o něco sekli a bylo to těsně pod sto tisíc, návštěva byla úplně neuvěřitelná. Všem divákům za to musíme poděkovat, vytvořili úžasnou atmosféru, kterou si tu chválí všichni sportovci. Kohokoliv jsme se ptal, všichni jsou u vytržení. Opravdu, kam se hrabe Německo.

Autor:


Mazda CX-5 2.2 D 2015 · 4x4,CZ
Mazda CX-5 2.2 D 2015 · 4x4,CZ

r.v. 2015, naj. 78 400 km, diesel
600 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze