Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Já proti Karolíně? Dělaly jsme si z toho srandu, vyprávěla Sáblíková

8 2014
Od listopadu, kdy se v Salt Lake City zranila, rychlobruslařka Martina Sáblíková ve Světovém poháru na trati 1 500 metrů nestartovala. Raději šetřila bolavé tříslo. Až v pátek vyrazila v Inzellu na této distanci opět do boje - a jsou z toho po přímém souboji s Karolínou Erbanovou 6. místo i hodnotný čas 1:56,69.

To byl více než zdařilý návrat na patnáctistovku, že?
Já jsem spokojená. Hrozně mi pomohla Kája, po třístovce jsem za ní vyjela do háku a pošetřila tak síly. Ale i jinak se mi jelo dobře.

Připadalo vám zvláštní, když jste poprvé ve Světovém poháru nastoupily proti sobě v jedné rozjížďce?
Takhle jsme už před minulou sezonou nastoupily spolu na přípravných závodech - a také v Inzellu. Akorát že tehdy jsem jela za 1:58 a Kája za 1:59,9. Teď můžeme být spokojené obě.

Žádná rivalita se před startem neobjevila?
My si z toho dělaly srandu. Oběma nám bylo jasné, že po prvních 300 metrech a asi i po 700 metrech bude mezi námi hrozný rozdíl a Kája mi bude ujíždět. A že to pak bude o tom, komu budou víc ubývat síly v posledním kole.

Vám ubývaly méně. Na patnáctistovce jste letos dokončila zdravá jen dva pohárové závody, ovšem 3. a 6. místo je výborná bilance.
To tedy je. Tentokrát jsem startovala hlavně proto, abych nevypadla v poháru na této trati z první dvacítky a mohla tak i v příští sezoně jezdit v A-divizi.

Za týden při pohárovém finále v Heerenveenu tedy už s patnáctistovkou nepočítáte?
To ještě uvidíme, jak na tom zdravotně budu.

Trenéru Novákovi se nelíbilo poolympijské společensko-sponzorské kolečko, které jste minulý týden musela podstoupit. Před startem v Inzellu nebyl právě optimistou.
Uprostřed sezony to bylo docela namáhavé, jak jsem jezdila po Praze i jinde. Ve čtvrtek jsem pak na tréninku vůbec nemohla jet. Obrovsky mě překvapilo, jak jsem nakonec závod zvládla.

Chtělo se vám vůbec po olympiádě ještě závodit?
Moc ne. Trénovat se mi chce, ale závodit poté, když už je vrchol sezony za mnou? To je takové zvláštní. Ale těch pár závodů do konce zimy ještě odjezdím.

V sobotu váš čeká trojka a souboj o celkové prvenství ve Světovém poháru na dlouhých tratích, kde vedete o 40 bodů před Pechsteinovou.
Pechi (Claudia Pechsteinová) nejela patnáctistovku a šetřila síly. Trojka je dvakrát tak delší. Uvidíme, kolik mi zbylo sil. Každopádně to bude hodně složité.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze