Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová: Porážky favoritů mě varovaly, nechtěla jsem je napodobit

VÍTĚZNÝ ÚSMĚV. Petra Kvitová po výhře nad Marinou Erakovicovou celá zářila. Česká tenistka už je ve třetím kole. | foto: AP

29 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Už v prvních dvou kolech se rozloučily s Roland Garros první dvě nasazené tenistky Serena Williamsová a Li Na. Petra Kvitová však úvodní dvě překážky zvládla. "Člověka trochu zalarmuje, když vidí prohry ostatních. Snažím se je nenapodobit," řekla světová šestka po výhře nad Marinou Erakovicovou ve 2. kole.

Ulevilo se vám, že je pavouk chudší o velké favoritky?
Ani ne. Každý se musí soustředit na další zápas. Snažím se o to také. Viděla jsem, že prohrála Serena i Li Na. To se stává, každý hraje dobře. Jsme na grandslamu, každý zápas je těžký. Soustředím se jen na můj zápas.

Jste ráda, že to dneska bylo jen ve dvou setech?
Ano. Jsem ráda za to, jak jsem hrála. Bylo důležité zůstat koncentrovaná na každý míč a otočit druhý set, když jsem prohrávala 1:3. Jsem ráda, že jsem postoupila.

Jak se vám hrálo na druhém největším kurtu - dvorci Suzanne Lenglenové?
Dobře! Mám ten kurt hrozně ráda, bylo více lidí, atmosféra byla opravdu dobrá. Cítila jsem se lépe než v 1. kole, takže si nemám na co stěžovat.

Bylo to emočně jednodušší než 1. kolo?
Trochu asi jo. Je to sice pořád 2. kolo, což se hodně blíží tomu prvnímu, ale trochu to po 1. kole ze mě spadlo. Cítila jsem se trochu lépe, trochu uvolněněji, i když nervozita tam byla a bude, což je asi normální. Uvědomovala jsem si, že jsem byla velká favoritka, takže jsem ráda za to, jak to dopadlo.

Fotogalerie

Co byl klíč k zápasu?
Hrála jsem s Erakovicovou v Cincinnati, takže jsem věděla, co čekat. Ona tu loni hrála docela dobře, tak jsem věděla, že se nesmí nic podcenit, jako jsme to viděli u pár zápasů, kde favoritky vypadly.  Takže jsem na to byla připravená, věděla jsem, že může hrát opravdu dobře. Klíč byl hrát spíš přes její bekhend a snažit se na ní tlačit, což si myslím, že šlo.

Co způsobilo hlušší část na začátku 2. setu?
Hned první game jsem zahrála hrozně dobře, když jsem ji brejkla. Říkala jsem si, že to potvrdím, že to zvládnu. Tam to na mě trochu dolehlo, že jsem to neodservírovala, trochu mi odešel první servis. Najednou to bylo 1:3 a moje pocity nebyly úplně nejlepší. Ale vrátila jsem se zpátky, jen ty tři gamy byly trochu hluché.

Znovu jste během zápasu odhodila čelenku a znovu to zafungovalo...
Jojo, je to tak. Ale já bych to na čelenku úplně nesváděla. Někde to tam ve mně je. Během zápasu ji prostě někdy odhodím, ani o tom nepřemýšlím.

Co čekáte od Světlany Kuzněcovové, s níž se utkáte příště?
Čekám velmi těžký boj. Už to tu na antuce vyhrála, hraje tu nejlépe ze všech povrchů. Trénovaly jsme tady spolu. Je to výborná hráčka i fajn holka. No, ve 3. kole asi nemůžete potkat někoho lehkého.

Čím je tak nebezpečná?
Dobře se na antuce pohybuje, spoustu míčů doklouže, vrátí. Má variabilitu ve hře, forhend roztočí křížem, po lajně, z bekhendu zahraje čop, kraťas. Má nepříjemný servis. Hraje takovým španělským stylem. Je to nepříjemná hráčka.

Uklidňuje vás, že se vám zatím daří?
Hrozně mě uklidnilo 1. kolo, že jsem to zvládla. Dnes jsem byla uvolněnější, cítila jsem se lépe na kurtu. Je dobře, že jsem ve třetím, uvidíme, jak to půjde dál.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze