Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Paříži se mi nedařilo, potřebovala jsem to zlomit, řekla Šafářová

Lucie Šafářová | foto: Reuters

29 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Po sedmi letech se Lucie Šafářová znovu probojovala do 3. kola Roland Garros. Zprvu to vypadalo na jednoduchý postup, nakonec zvítězila až po dramatu. "Úleva je dost velká. Druhým setem jsem si to dost zkomplikovala," řekla Šafářová.

Zápas začala skvěle, pálila míče k čárám, málo kazila. Dostala se do vedení 6:1, 5:2 a 30-0. Jenže ve chvíli, kdy byla dva míče od vítězství, znervózněla, ztratila pět gamů v řadě a zápas si zkomplikovala. "Byla to trochu nekoncentrovanost," přiznala 27letá tenistka, kterou ve 3. kole pravděpodobně vyzve Ana Ivanovičová.

Jak zastavit vlnu, když prohráváte jeden game za druhým?
Když se to valí druhým směrem, je těžké to zastavit. Naštěstí se mi to podařilo, byla jsem schopná se zkoncentrovat a vybojovat zápas. To se taky počítá. Vítězství jako vítězství.

Čím se ta vlna spustila?
Trochu nekoncentrovanost, když se zápas začal blbě vyvíjet, vrátily se špatné vzpomínky na tenhle kurt. Ona samozřejmě neměla co ztratit, začala do míčů víc jít, víc jí to začalo padat. Ale měla jsem se víc zkoncentrovat v tu danou chvíli.

Přitom do té doby to šlo dobře...
Ano, do té chvíle jsem hrála fakt výborně, říkala jsem si, že všechno bude dobré. Ona najednou zahrála dva dobré míče, bylo to po třiceti. Úplně zbytečně jsem znervózněla a začalo se to otáčet. Ale není jednoduché otočit zápas zase zpátky. Toho si cením. V Paříži se mi tady poslední roky nedařilo, teď jsem to překonala a jsem ve třetím kole. Další zápas bude úplně jiný.

Myslela jste na to, že jste v Paříži dlouho nebyla ve 3. kole?
Potřebovala jsem vnitřně zlomit, že se mi tady v Paříži poslední roky moc nedařilo. Třetí kolo je pro mě super. Hrála jsem super skoro dva celé sety. To je taky pozitivní. Teď mě čeká velmi těžká soupeřka. Myslím, že hru kvalitní mám, teď se budu na kurtu cítit úplně jinak.

Po druhém setu jste zmizela z kurtu. Šla jste si vyčistit hlavu?
Odešla jsem se dát psychicky dohromady, abych do třetího setu zase nastupovala dobře. Zabralo to. Pak už jsem se zase zvedla, zápas jsem i dobře zakončila. Kromě malého zaváhání ve druhém setu to nebylo špatné.

Pamatujete ještě na Roland Garros 2007, kde jste nakonec došla až do osmifinále?
Jak by ne. Tenkrát jsem porazila Mauresmovou na centru, byl to krásný zážitek. Musím být pozitivní. Teď mám zase dobrý rok, tak doufám, že to ještě půjde dál.

Roste s postupem do 3. kola chuť i na další úspěchy?
Určitě. Ana teď hraje výborně, určitě to bude těžký zápas. Na druhou stranu naposledy na Fed Cupu jsem proti ní vyhrála. Nemám co ztratit, určitě chci vyhrát.

Měla jste poměrně silnou podporu z publika, že?
Přišlo hodně Čechů. Mám tady i sestřenici, moc příjemná atmosféra tam byla.

Na grandslamech se vám v posledních letech moc nedařilo. Láme se to letos?
Minulé roky nebyly úplně ideální, ale letos jsem hrála třetí kolo Austrálie, tam jsem z mečbolu prohrála zápas s Li Na, které to pak vyhrála celé. Teď jsem zase ve třetím kole. Takže letos grandslamy zatím dobré. Doufám, že se dostávám na grandslamovou vlnu.

Pokud vydrží vám i Petře Kvitové, mohli byste se spolu potkat v osmifinále. Víte o tom?
Už mi to někdo z Čechů říkal. Bylo by to hezké. Ale ještě k tomu něco chybí. Lepší je to zatím neplánovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze