Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šafářová: Titul ze čtyřhry je fajn, ale pořád jsem hlavně singlistka

TA JE MOJE. Lucie Šafářová hrdě pózuje s trofejí pro vítězky čtyřhry na Australian Open. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

4 2015
Ani grandslamový titul ze čtyřhry v Australian Open nezměnil nic na plánech Lucie Šafářové pro letošní sezonu. Prostějovská tenistka chce v následujících měsících útočit na světovou desítku singlistek. Aktuálně patnáctá hráčka žebříčku WTA i z tohoto důvodu vynechává utkání 1. kola Fed Cupu proti Kanadě. Prioritou je úspěch na turnajích.

„Cíl je jasný. A věřím, že se splní. Jsem přesvědčená, že to holky v Kanadě zvládnou i v obměněné sestavě a tu mísu zase vyhrajeme,“ tvrdí.

Chcete si vylepšit vaše žebříčkové maximum. Neláká vás ale také možnost bojovat po vítězství v Melbourne o turnaj mistryň ve čtyřhře?
Už jsme se o tom s Bethanií (Mattekovou-Sandsovou) bavily. Zahrát si Masters to není vůbec špatná představa. Budeme spolu hrát velké turnaje v Indian Wells a Miami, odehrajeme grandslamy a uvidíme, jak to dopadne.

Na kurtu jste si uměly parádně vyhovět, i když jste spolu hrály poprvé. V čem bylo to kouzlo?
Prostě se to stalo. Někdy dlouho hledáte partnera a nedaří se, i když to spolu zkoušíte delší dobu. Tady to bylo opačně. Dokonce jsme si chtěly zkusit debla už v Sydney, ale tam už měla Bethamie domluvenou jinou partnerku. Skočily jsme do toho přímo po hlavě.

Souhra byla skvělá, ale oblečení jste s výstřední Mattekovou-Sandsovou neměly ideálně sladěné. Budete s tím něco dělat v příštích měsících?
Nějaké podkolenky bych možná našla. Ale vlasy si barvit nebudu. K mé partnerce to patří. Je extravagantní. Ale něco třeba vymyslíme, abychom se trošku více sladily.

Fotogalerie

Na dálku to vypadalo jako velká legrace. Před zápasem jste si daly čaj, pak vyřídily soupeřky. Tak snadné to ale nebylo…
To ne. Byly jsme ve velké pohodě a užily si hodně legrace. Základem byla výkonnost. Za každým úspěchem je hodně práce. Bez ní to nejde. I během turnaje jsme trénovaly a připravovaly se na další zápas. Po delší době to byly výhradně deblové tréninky, protože ve dvouhře se mi nedařilo. Ale nelituju. Mám grandslamový titul.

Váš australský příběh měl filmové parametry. Velké zklamání, nakonec triumf. Jak se vám líbil?
Nakonec ano, i když se začátkem jsem spokojená nebyla. Kromě vyřazení ve dvouhře jsme se s Jirkou Veselým o jediné místo nedostali do soutěže v mixu. Start se vážně nepovedl. Finále ale bylo nádherné. Líp to dopadnou ani nemohlo.

Dosáhla jste na životní úspěch. Jaké byly oslavy?
Hned po zápase v hráčské restauraci bouchalo šampaňské. Pak jsme šly ještě v Melbourne do tanečního klubu, kde byl objednaný stůl. A po příletu domů byly zase bublinky. Nic velkého, ale takový úspěch se musel alespoň trošku oslavit.

Odpovídal tomu také jídelníček?
To víte, že jo. Byl štrúdl i oblíbené kuře na paprice.

V poslední době jste úspěchy pokaždé oslavila pobytem v rakouském wellness hotelu. Měla jste na něco podobného čas?
Bohužel nic takového nebylo. Je začátek sezony, přede mnou je hodně turnajů, na které se musím připravit. Ale byla jsem na běžkách. Po deseti letech. Ještě že to nikdo nefilmoval.

Oslavy máte za sebou, teď zpět na kurty. Co vás čeká v nejbližší době?
Ještě pár dnů budu doma a pak zase vyrazím do světa. Antverpy, Dubaj, Doha. Vesměs to budou silně obsazené turnaje, kde chci uspět. Titul v deblu je fajn, ale jsem hlavně singlistka.

Třeba se vám ale deblová zkušenost bude jednou hodit…
Myslíte, až budu na grandslamu ve finále dvouhry? To by bylo báječné. Už bych věděla, kde se mám během závěrečného ceremoniálu postavit.Najdete na iDNES.czmobilní verze