Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ještě dvacet závodů a bude to osobák, smála se Rosolová na Tretře

Atletka Denisa Rosolová | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

17 2014
Naprasklá čéška z halového mistrovství světa ji zbrzdila v přípravě, ve které pak byla o měsíc pozadu, ale s každým dalším závodem se Denisa Rosolová lepší. Na Diamantové lize v Eugene to bylo nejprve 56,45, v Římě pak 56,00 a tentokrát na Zlaté tretře v Ostravě proběhla trať 400 metrů překážek za 55,76. Stačilo jí to na 5. místo.

Krůček po krůčku až k osobnímu rekordu 54,24? Taková sezona by se vám líbila?
Jo jo, ještě 20 závodů a bude z toho osobák. Dneska jsem to na svůj současný stav asi rychle rozběhla a pak nevydržela se silama až do konce. Až vydržím, bude to daleko lepší.

Tréninkové manko je tedy stále znát?
Cítím ho hlavně na posledních 100 metrech, tam už to vážně bolí, člověk nemůže. Něco málo jsme natrénovali, ale jedním týdnem to nezachráníme. Teď mě ještě čeká o víkendu mistrovství Evropy družstev v Braunschweigu a pak mám měsíc a půl, abych do mistrovství Evropy pořádně natrénovala. Koleno už je v pořádku, nějaké drobnůstky mě sice zlobí, ale celkově se cítím dobře.

Takže trojstart v Braunschweigu zvládnete? Dlouhé překážky, dvoustovku i štafetu?
A to jsem ještě náhradnice na krátké překážky a na výšku. Ani nevim, jestli mám ještě výškařské tretry. Ale už ten trojstart bude stát za to. Dá mi zabrat, naštěstí pak mám měsíc závodní volno.

Jak se těšíte na šampionát družstev?
Pro mě je unikátní, když člověk může běžet v reprezentačním dresu. Jen škoda, že tam nemohou být ani Pavel Maslák, ani Zuzka Hejnová, ani Bára Špotáková. Ale nějak se s tím popereme a snad se udržíme v elitní skupině.

Na individuálním šampionátu v Curychu pak budete obhajovat medaili z Helsinek 2012.
Já myslím, že tam musím pokořit osobák, abych na tu medaili mohla pomýšlet. Ale jsem se k němu propracovala taky až v půlce prázdnin, času je hromada. V roce 2012 jsem taky doběhla pátá na Tretře a pak měla medaili na Evropě, tak snad to bude tentokrát podobné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze