Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejsem první, kdo se zranil kvůli rozhodčímu, říká hradecká Mišurová

Darina Mišurová z hradeckého Sokola (vlevo), kterou brání Petra Záplatová z VŠ Praha. | foto: Michal Klíma, MAFRA

24 2014
Každý den, o který série o 3. místo začne později, je pro rozehrávačku basketbalistek Sokola Hradec Králové Darinu Mišurovou dobrý. Opora družstva si totiž v sobotním semifinále s USK Praha při srážce s rozhodčím poranila kotník.

Po rychlém protiútoku dala koš, ale místo radosti přišel pro Darinu Mišurovou problém.

Ve třetím semifinále Ženské basketbalové ligy to totiž bylo poslední, co basketbalistka hradeckého Sokola mohla ukázat.

Ze hry ji totiž vyřadil rozhodčí. Ne snad, že by ji vyloučil, ale nešťastně se jí připletl do cesty právě ve chvíli, kdy hradecká hráčka po úspěšném zakončení dopadala na palubovku.

Série o bronz startuje podle původního plánu, začne o víkendu

Přestože během minulých dnů zaznělo několik nových termínů, všechny nakonec padly a hraje se přesně podle dlouho daného scénáře.

Řeč je o termínech zápasů Ženské basketbalové ligy, v nichž se bude rozhodovat o držitelkách bronzových medailí.

Série na tři vítězství, v níž je bude obhajovat hradecký Sokol, tak začne v sobotu a v neděli v Brně a v úterý se přesune do Hradce Králové. Podle výsledků se rozhodne, zda se bude pokračovat dál.

Na konci minulého týdne to vypadalo, že by se mohlo začít hrát o několik dnů dříve. Důvodem byla skutečnost, že obě semifinálové série - USK Praha proti Hradci a Imos Brno proti Valosunu Brno - skončily v nejkratší možné době, když favorité vyhráli 3:0.

Ve hře tak byl nejprve dokonce úterní start, poté středeční. "Pro nás je to hodně brzy, hráčky si potřebují odpočinout a připravit se na další utkání," uvedl ještě před koncem semifinále manažer hradeckého klubu Miroslav Volejník.

Vedení soutěže pak sice tlačilo, aby se začalo hrát i kvůli televiznímu přenosu už v týdnu, ale k dohodě nedošlo.

Hrát se tak začne o víkendu, ale ještě ve středu nebylo známo, v kolik hodin.

"Šlápla jsem mu na nohu a zvrtla si kotník," vysvětluje rozehrávačka obhájkyň bronzových medailí. A právě tahle málokdy vídaná situace mohla ohrozit její účast v zápasech o letošní bronz, které hradecké basketbalistky rozehrají v sobotu v Brně.

Aby hráčka nedohrála kvůli střetu s rozhodčím, to není příliš obvyklé.
Není, ale stane se, určitě nejsem v basketbale první. Samozřejmě že to člověka naštve, ale rozhodčí to schválně neudělal.

Nicméně vás ze hry vyřadil a vy jste už pokračovat nemohla, jak to s vámi vypadá?
Byl z toho klasický vymknutý kotník, takže od soboty odpočinek s nohou nahoře. Po těch čtyřech dnech se to zlepšilo, chodit už můžu, ve čtvrtek zkusím první trénink a uvidím, co to s kotníkem udělá.

Stalo se vám to ve třetím a zároveň posledním semifinále s USK. Jaké bylo semifinále s velkým favoritem?
Sice jsme všechny tři zápasy prohrály, ale zase tak špatné to z naší strany nebylo. Myslím si, že nás nebraly jako outsidera a měly z nás trochu respekt. Na jejich přístupu k zápasům to bylo znát.

Bylo to hodně vidět v jediném utkání, které jste sehrály na domácím hřišti, bylo dlouho vyrovnané.
Před play-off jsme s nimi hrály vyrovnané utkání a rozhodl až závěr, určitě se tomu chtěly vyhnout, protože pak už se může stát cokoliv.

Není trochu beznadějné neustále se pokoušet tak silného soupeře porazit?
Neřekla bych. My respektujeme jejich sílu, když se podíváte na hřiště, kdo hraje, tak to vidíte: hvězdy ze zahraničí, k nim většinou jedna domácí hráčka. Tak to je, ale myslím, že to nebyly špatné zápasy.

"Myslím si, že nás USK nebral jako outsidera a měl z nás trochu respekt."

Darina Mišurová, basketbalistka Sokola Hradec Králové

Bylo to vidět i na tom, že některé zápasy byly vyrovnanější než v druhém semifinále, v brněnském derby tam Imos nad Valosunem jasně dominoval, přitom v základní části se dlouho tahaly o druhé místo. Jak moc vás tak jednoznačný průběh tohoto semifinále překvapil?
Čekala jsem vyrovnanější sérii i to, že Valosun alespoň jednou vyhraje. Abych pravdu řekla, netuším, kde se to zlomilo tak jednoznačně pro Imos.

V boji o bronz vás podle očekávání čeká Valosun, jaký to bude soupeř?
Výsledkově ani herně nám nevyhovuje, letos nás vždycky porazil. Na druhé straně si ale nemyslím, že nemáme šanci něco uhrát. Dlouhodobá část a play-off jsou něco úplně jiného.

Loni jste hrály s Valosunem ve čtvrtfinále a byly z toho tahanice kolem fanoušků a některých dalších věcí, na které si Valosun stěžoval. Nemáte obavy, že by se vám to nyní mohlo vrátit?
Neřekla bych, nic takového jsme v sezoně nepociťovali. Nevím, jak na tom budou fanoušci, ale my s hráčkami Valosunu problém nemáme.Najdete na iDNES.czmobilní verze