Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Australský kapitán před Davis Cupem: Naše nová generace bude tuze silná

Lleyton Hewitt | foto: Reuters

3 2015
Postrádají dravce Kyrgiose, přesto si australští tenisté přivezli do Ostravy kupu sebevědomí. Po devíti letech by rádi postoupili do čtvrtfinále Davis Cupu. „Tahle soutěž je u nás pořád nesmírně populární,“ řekl kapitán Wally Masur.

Když musel Masur oželet zraněného Kyrgiose, nominoval veterána Hewitta, rebela Tomica, bombarďáka Grotha a zelenáče Kokkinakise.

Má vyvážený tým. Jak prohlásil na úterní tiskové konferenci, klíčovou postavou je pro něj Hewitt: „Lleytonova přítomnost je pro nás neskutečně důležitá. Žádný náš tenista v daviscupových dějinách neposbíral tolik vítězství. Že je stále s námi, ukazuje, co pro nás tahle soutěž znamená.“

Vám schází Kyrgios, domácí postrádají Berdycha se Štěpánkem. Jak za této situace vidíte šance obou týmů?
Nedíváme se na to, kdo tady není. Připravujeme se na tenisty, kteří proti nám nastoupí. Rosol a Veselý jsou kvalitní hráči. Lukáš porazil Nadala ve Wimbledonu na povrchu, který není jeho oblíbeným. Velké zápasy umí. Veselý se stále zlepšuje. Česku se v posledních letech v Davis Cupu nesmírně daří. Ale my vidíme slušnou šanci na postup do čtvrtfinále.

Cítíte se sebevědoměji vzhledem k tomu, že se Rosolovi a Veselému v poslední době vůbec nedaří?
Forma, kterou si přinášíte do daviscupového týdne, je samozřejmě důležitá. Český kapitán by si pravděpodobně přál, aby ti dva v minulých týdnech vyhráli víc zápasů. Ale my se tím nenecháme ukolébat. Víme, že Češi rádi hrají Davis Cup. Mají výhodu domácího prostředí. Takže já z těch jejich výsledků nedělám nějak zásadní závěry.

Jak se vám zamlouvá tvrdý povrch, který Češi vybrali?
Myslím, že je férový. Hala je pěkná. Naši kluci si v ní rychle zvykají.

Bylo by pro vás obtížnější, kdyby se hrálo na antuce?
To není jisté. Pravda, Australané na antuce nevyrůstají. Na našem tenise je ale skvělé, že jsme velice všestranní. Chlapci zvládají dvouhru i čtyřhru, na všech typech kurtů.

Už víte, kdo nastoupí v pátek proti Rosolovi a Veselému?
Upřímně řečeno: Ještě ne. Máme několik variant. Hráči hrají tréninkové sety. Uvidíte ve čtvrtek. (Šprýmař Tomic mu skáče do řeči: „Nastoupí doktor, nebo fyzioterapeut!“)

Jak se vám líbí v průmyslovém městě, jako je Ostrava?
V Austrálii taky máme průmyslová města. Ale nás nezajímá, co si tady můžeme prohlédnout. Přijeli jsme trénovat a hrát. Soustředíme se na svou práci. (Tomic opět suše hlásí: „Byznys je byznys!“)

Některé hvězdy Davis Cup vynechávají. Australané k němu však mají vřelý vztah, že?
Podívejte, Davis Cup je u nás vzhledem k historii stále velice populární. Samozřejmě, jako všude po světě, fanoušci mají rádi úspěch. A nám se v poslední době nedaří prorazit úplně na vrchol. Ale přichází nová generace. Podle mě bude nesmírně silná.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze