Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budu sedět před hotelem a užívat si denního světla, plánuje Rosolová

Denisa Rosolová běží v závodě na 400 metrů překážek za jasným postupem do semifinále mistrovství Evropy v Curychu. | foto: Reuters

14 2014
Curych (Od našeho zpravodaje) - Těsně před curyšským šampionátem atletů zaběhla na mistrovství republiky v Ostravě druhý evropský čas roku. Sezona mnoha bolístek a nemocí tak pro Denisu Rosolovou rázem nabrala strmý obrat vzhůru. Potvrdit to míní také v Curychu. Středečními rozběhy prošla s přehledem zkušené matadorky a ve čtvrtečním večeru ji nyní čeká semifinále.

Když jste ve vašem třetím rozběhu dobíhala do cíle, sledovala jste zároveň velkou videostěnu. Kontrolovala jste čas i pozici?
Na čas jsem nekoukala, ale hlídala jsem si na obrazovce, kde jsou ostatní soupeřky a kdy mohu začít povolovat. Chtěla jsem jít dál z prvního místa v mém rozběhu kvůli nasazení do drah. Netáhla jsem jako na republice kroky až do posledních překážek, protože jsem viděla, že soupeřky jsou daleko, tak to nebylo třeba. Hlavně jsem si říkala: Neudělej chybu jako Ryžiková. Naskočila mi husí kůže, když jsem ji v předchozím rozběhu viděla.

Tam Ukrajinka přelomila holení poslední překážku a upadla.
Rozbíhala asi pomaleji a potom to chtěla dotáhnout. Ona ty poslední překážky chodí na málo kroků. Asi pak moc chtěla a nešlo to. Odrazila se daleko před překážkou, což byla chyba. Měla zadrobit. Takhle to dopadlo šíleně. Hrozný pád.

U vás šlo vše hladce?
Jo, všechno. Trochu jsem měla obavy z mokrého tartanu, zkoušeli jsme ho před závodem a já viděla, že to klouže. Hřebíky se lámaly, mám už tu dvoje zlomené, dráha je vážně tvrdá. Ale zvládla jsem to. Může pršet i příště, teď už vím, že je to se mnou i v dešti v pohodě. Maximálně si rozmažu řasy. (směje se)

Celkově máte z rozběhů čtvrtý nejrychlejší čas. Ale zajímají vás vůbec výkony soupeřek?
Pokud chci vyhrát, musím porazit všechny a kdykoliv. Uvidíme. Bude záležet, jak se kdo vyspí. Před rozběhem jsem toho fakt naspala málo, navíc v té naší hotelové kobce, kde koukáme z okna jen na recepci, se potom probudím v osm ráno a myslím si, že je pět. Asi budu před semifinále sedět před hotelem a užívat si denního světla.

Ve vašem rozběhu jste se setkala s Ruskou Davydovovou, vaší jedinou přemožitelkou z evropského šampionátu v Helsinkách 2012. Vzpomněla jste si?
Už když jsme šli do bloků, říkala jsem si: Kdyby se tu ve finále opakovaly Helsinky, nezlobila bych se. Ne že bych z Curychu nechtěla tu největší medaili, ale každá je dobrá.

Řekla byste, že je tu tak pět žhavých kandidátek na tři medaile?
Někdo se ještě může strašně zlepšit, třeba nás bude i víc - a nebo naopak míň. Ale bude hodně záležet na tom, jak ty holky zvládnou tři kola závodu. I pomalý běh ubírá síly. Já doufám, že jsem trochu natrénovala a že to zvládnu.

Barbora Špotáková po kvalifikaci říkala, že v ní pošetřila 99 procent energie na finále.
Já 99 procent sil v rozběhu nepošetřila, jinak bych dobíhala ještě teď. Ale nějaká procenta jsem si nechala, to ano.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze