Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Desítka je hratelná, ale budu radši za Top 5, říká Šimůnek před startem

České cyklokrosové trio: zleva Michael Boroš, Radomír Šimůnek a Adam Ťoupalík | foto: Petr Hofík, cyklokros.cz

31 2016
Heusden-Zolder (Od našeho zpravodaje) - Tak dlouho čekal na dres mistra republiky, až se letos konečně dočkal. Příští cyklokrosovou sezonu stráví v trikotu z české trikolory. Teď má před sebou ale světový šampionát a myslí vysoko. „Vždy se chci prát o ty nejvyšší pocty, proto cyklokros jezdím,“ říká Radomír Šimůnek.

S čím byste byl před startem spokojený?
Když bude člověk realistickej a koukne na startovku, uvidí, že pár Belgičanů odpadlo, ale ta desítka je dost dobře hratelná, té se člověk nevzdává nikdy. Samozřejmě budu radši, když dojedu v Top 5. Člověku samozřejmě pořád někde v hlavě vzadu leží medaile, ať je jakákoliv. Vždy se chci prát o nejvyšší pocty, proto cyklokros jezdím. A na mistrovství světa je ten pocit o to silnější, když jedu v národním dresu.

Fotogalerie

V závodech Světového poháru se vám moc nedařilo...
Ani jeden v sezoně nebyl podle představ a ani jeden se nepovedl. Člověk se na to nějak připravoval a šteloval, ale buď tam byly nějaké náhody, které byly proti mně, nebo jsem si to zavinil vlastní chybou. Jsem rád, že už jsou ty svěťáky za mnou, bylo to špatné.

To nejlepší teprve přijde?
Tajně doufám, že by to tak mohlo být, ale dopředu není nikdy nic jisté.

Bude to souboj van der Poela s van Aertem?
Asi by to tak mělo být, protože ti dva jsou v úplně jiné dimenzi. Konkurovat jim mohou snad jen Van der Haar a Pauwels, nikdo jiný nemá na to, aby s nimi tvrdil muziku.

V čem je světový šampionát jiný?
Je to jiný závod než ty ostatní. Člověk to taky tak bere. Je od začátku rychlejší, na nic se nečeká, a to ten závod dělá ještě těžší.

Jak to máte se smlouvou, už máte novou?
Ještě ne, budu to řešit po mistrovství světa. Pořád mám dvě, tři alternativy, takže příští rok budu určitě jezdit. Mám i nabídku od stávajícího týmu, trochu mě to už táhne domů, ale všechno je to zatím předčasné.

Máte možnost v týmu pokračovat třeba i po konci aktivní kariéry?
Ano, taková možnost existuje, ale na druhou stranu - jsem od roku 2005 furt soustavně pryč. Přitom jsem takový nacionalistický Čech, že bych rád někdy fungoval doma. Přes sezonu jsem tady v Belgii, manželka v Čechách, nějak to dáváme dohromady, ale není to nic jednoduchého. Rád bych založil rodinu, ale přes Skype to těžko udělám.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze