Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Má zlato, teď chce Prskavec větší svaly: Abych mohl machrovat na holky

Kajakář Jiří Prskavec na evropském šampionátu ve vodním slalomu. | foto: Jan Homolka

31 2014
Vídeň (Od našeho zpravodaje) - Jeho táta byl šťastný, máma prý nemohla dojetím ani mluvit. Ale Jiří Prskavec, mistr Evropy ve vodním slalomu, se jen culil. Zdá se totiž, že velké medaile neumí dobývat o samotě. Loni byl na mistrovství světa druhý za Vavřincem Hradilkem, teď ho na pódium doprovodil Vít Přindiš.

"Určitě mi nevadí sbírat medaile ve dvou, ona i ta párty se pak líp táhne," říkal dvojnásobný evropský šampion. "Je super, že máme tak dobré kajakáře a já jsem rád, že jsme světu ukázali, že tři čeští kajakáři jsou nejlepší."

Zkuste porovnat své medaile. Tu loňskou z Krakova a letošní od Dunaje. Jaké jsou?
Myslím, že tahle pro mě byla asi nejtěžší. Vyhrát jednou, to se může podařit, ale vyhrát dvakrát a za sebou, to je něco výjimečného. Opravdu si toho vážím a je to potvrzení faktu, že patřím do špičky. Na posledních třech velkých akcích jsem měl tři medaile, jednu stříbrnou, dvě zlaté, a jsem opravdu rád, že se mi tak daří. Snad to bude pokračovat.

Už jste na vrcholu sil?
Doufám, že ne, ještě jsem mladý. Je mi 21, doufám, že to všechno přijde kolem pětadvaceti, že pořád se budu zlepšovat.

Fotogalerie

V čem se musíte zlepšovat?
Síla mi furt chybí, ta maximální. Co se týče vytrvalosti, jsem na tom dobře, ale v síle mám rezervy. Když se kouknete na Itala Molmentiho, tak je to sice prasárna, ale jeho síla ho posune a loď mu jede dobře. Technicky jsem na tom dobře, ale silou se dá ještě získat. A navíc jsem teď pěkně tlustý.

Chtěl byste svaly jako kolega Hradilek?
Tolik mi asi nenarostou, ale doufám, že o kousek jo, abych mohl machrovat na holky.

Zůstanete nohama na zemi?
To doufám. A oni mě kamarádi ani nedovolí, abych vyrostl do výšky.

Byl jste na startu nervózní? Umíte to vůbec?
Mně to pomůže líp se soustředit, je to zdravá nervozita. Po startu ze mě ale spadne a jenom mě donutí, abych podal co nejlepší výsledek.

Vavřinec Hradilek pronesl: Ať si klidně sbírá evropská zlata.
Jo tak takhle... Tak o tom si povíme až po mistrovství dospělých, to si s ním teda vyřídím. Doufám, že na šampionátu dospělých předvedu něco výjimečného.

Roky neměla Česká republika kajakáře a teď hned tři takové kapacity.
Mně přišlo, že loni jsme tam jen dva, ale potom, co Vítek začal trénovat s Vávrou, tak se hrozně zlepšil. Přes zimu makal a teď jsme tu tři dobří. Myslím, že se vzájemně hecujeme a snažíme se vzájemně od sebe něco přiučit, ale nechci vidět ten souboj o olympiádu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze