Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bartoš je mistrem v „krosu“. Na motoskijöring zanevřel

Petr Bartoš | foto: MAFRA

7 2015
Má řadu medailí z motokrosu a před týdnem mu přibyla i jedna z cross country. Zlatá. Jezdec Orionu Litomyšl Petr Bartoš si ve dvoudenním šampionátu v bývalém vojenském újezdu Ralsko vyjel titul mistra republiky. „Letos jsem už neměl vlastní závody, jinak bych v cross country nestartoval. Navíc jsem si na to musel půjčit motorku,“ líčil 36letý Bartoš.

Jak se vám na KTM 350 jelo?
Nádherně. Byla to úplně sériová motorka, i podvozek byl standardní. Musel jsem na ni dát jenom svoje kola devatenáctky. Byl jsem nadšený, čuměl jsem, že mi vydržel benzin na celých 100 minut. To se mi moc líbilo. Nasadil jsem motokrosové tempo, neflákal jsem se. I v lese to bylo výborné.

Délka závodu byla od motokrosu dost odlišná, že?
Na to samozřejmě nejsem zvyklý, ale dokázal jsem se na to připravit. Ze začátku jsem jel vyloženě motokrosově, ale pak už se spíš dojíždí do cíle a moc se nebojuje.

Znal jste areál? Z rodné Mladé Boleslavi to nemáte daleko.
Ano, ale nechodím tam jezdit. Asi tři sta metrů odtamtud je bývalá motokrosová závodní trať.

Která jízda se vám povedla víc? Sobotní, nebo nedělní?
V neděli už člověk bývá unavený, ale předělali to ze stominutovky jen na hodinu jízdy, tím to bylo jednodušší. Motokros se jezdí čtyřicet minut. Když jsem měl náskok, vozil jsem se už jen na stupačkách.

Loni jste si vyzkoušel také motoskijöring, co tuto zimu?
To už se nestane, motoskijöring už nikdy.

Proč?
Loni jsem jel den předtím v Košicích, dorazil jsem ve čtyři ráno. Ani počasí nebylo dobré. Nesedlo mi to. Gumy jsou hrozná alchymie a nikdo vám k tomu nic neřekne. Vadilo mi, když mě pak kvůli tomu po rovině předjížděli i hobbíci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze