Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maslákova odměna za zlato? Klid a řízek s bramborovým salátem, těší se

8 2014
Sopoty (Od naší spolupracovnice) - Kdo ho před startem potkal, divil se: Jak může být tak klidný? Pavla Masláka přitom čekal možná nejdůležitější den jeho atletické kariéry, finále čtyřstovky na halovém mistrovství světa v Sopotech. Vyrovnanost byla však jen zdánlivá. "Byl jsem děsně nervózní," přiznal sprinter už se zlatou medailí na krku. "Snažil jsem se relaxovat, hrát hry, koukal jsem se na film."

Pokud skrýval emoce před startem, ani coby nový šampion jich moc neukázal. "Prostě vítězství," řekl jen.

Ale s časem jste spokojený, ne?
Už semifinále trochu napovídalo, že rezervu ještě mám, takže jsem čekal, že to bude rychlé. Ale přiznám se, že jsem chtěl být v cíli ještě rychlejší. Dohodli jsme se s trenérem, že se od začátku budu tlačit dopředu, ale první dvoustovku jsem trochu překopl a taky mě zezadu někdo postrčil. Nevím, kdo to byl, ale nakoplo mě to, abych běžel ještě rychleji. Naštěstí to vyšlo.

Jaký je to pocit být mistrem světa?
Neuvěřitelné a neumím to ani popsat. Nutno dodat, že to je jen začátek roku a doufám, že tento výsledek bude pro mě velkým povzbuzením a motivací do venkovní sezony. Můj velký cíl je obhájit titul mistra Evropy na šampionátu v Curychu.

Fotogalerie

Užíval jste si medailový ceremoniál?
Na stupních vítězů bylo strašné vedro, ale bylo mi dobře. Medaile se mi líbí, i když musím říct, že už jsem viděl i hezčí. Ale tahle je zase moje nejcennější.

Jaký je recept pro mladé kluky, co by se jednou taky chtěli stát mistry světa?
Nejdůležitější je makat, makat a zase makat. Nic jiného v tom není. A věřit si. Mnohokrát se mi na trénink vůbec nechtělo a nejhorší je, když mám jít trénovat sám. To se musím hodně přemlouvat. Ale když se přemluvím, tak to stojí za to.

Co si dopřejete jako odměnu za zlato?
Asi hlavně klid a to je asi všechno. Ale až přijedu domů, tak si dám bramborový salát s řízkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze