Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moravec: S dvěma nulami jsem na tom byl i lépe. Snad se běžecky posunu

Ondřej Moravec si sprint v italské Anterselvě užil. Skončil na desátém místě. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

22 2015
Střelecky zvládl závod bezchybně a doufal, že by se mohl umístit mezi šesti nejlepšími. Nakonec ale Ondřej Moravec dojel ve sprintu v Anterselvě desátý. „Střelecky jsem si ale určitě zvedl sebevědomí,“ říkal sedmý muž průběžného pořadí Světového poháru.

Jak jste spokojený s výsledkem?
Desáté místo není vůbec špatné. Sice s dvěma nulami už na tom člověk byl i lépe, ale pro mě je to v Anterselvě nejlepší výsledek, co jsem kdy zajel. Odjel jsem si tu maximum, takže jsem s tím výsledkem spokojený.

A co s během?
Před startem jsem se cítil poměrně slušně, nějakou krizi jsem nepředpokládal. Ten běh nebyl úplně kdovíjak hvězdný, ale úplně ruplej jsem na trati taky nebyl. Doufám, že to bude den ode dne lepší a v sobotu se to při stíhačce snad po běžecké stránce ještě někam posune.

Fotogalerie

Dvě čisté položky ale zvednou sebevědomí, že?
Rozhodně. Dva svěťáky jsem s tím trochu laboroval, Oberhof nebyl vůbec jednoduchý, v Ruhpoldingu jsem dělal úplně zbytečné chyby. Jsem rád, že jsem to tam dneska trefil a na sobotu mi to pomůže. Člověk ví, že je schopný to tam dát, když to pohlídá.

Tušil jste v cíli, že to na nejvyšší umístění přesto stačit nebude?
Nějaké informace jsem měl, ale startoval jsem poměrně dost brzo. Říkal jsem si, že by to do šestky mohlo být, ale už když jsem odcházel ze stadionu, tak jsem viděl, že to určitě nedám. Ta desítka je slušná. Člověk někdy ví, že jel fakt tak dobře, že už se nenajde moc lidí, kteří by ho mohli přeskočit. Dneska jsem ten pocit neměl. Čekal jsem, že mě určitě někdo ještě přeskočí.

Po dvou německých zastávkách s proměnlivým počasím vás uvítalo v Anterselvě slunce. Byla to příjemná změna pro závodění?
Rozhodně. Podmínky tady jsou super, perfektně upravené tratě, slunce, takhle nějak to má vypadat. Ačkoliv já osobně mám radši, když to pod tou nohou jede, což dělají spíš ty rozbředlé sněhy nebo zkrátka podmínky, které byly minulý týden nebo ještě týden předtím. Když do toho ale ještě prší nebo je velký vítr, tak to opravdu příjemné není. Tohle je určitě změna k lepšímu.

Řada závodníků se však ve vyšší nadmořské výšce hůře aklimatizuje. Jak to zvládáte vy?
Každý den, který tu člověk stráví, je hrozně znát. I to, jak se s tím vypořádáte v hlavě. Ta výška něco ovlivní, tohle slovo tu padá pořád. Ale někdy to může člověka zlomit, aniž by ještě vyjel. Skutečně platí, že výška to ovlivňuje, takže když člověk nemá den, zrovna mu to nesedne, tak může koupit velkou časovou ztrátu. Když to sedne, tak to může být super, ale za dva dny to tak být nemusí. Nebo naopak, dnes mohli být lidi, kterým to nesedlo a v neděli poletí jak protržení. U mě se to většinou zlepšuje. Doufám, že to tak bude i teď.Najdete na iDNES.czmobilní verze