Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Desítka je málo, myslím úplně nejvýš. Na vítězství, řekla Nash v Táboře

29 2015
Stop vzpomínkám, vyhlásila Kateřina Nash. Pryč je zasněžený šampionát v Táboře 2010, kdy skončila čtvrtá, nemyslí ani na Louisville 2013, kdy do cíle jela jako na koloběžce, protože kolo se jí porouchalo. Před sobotním bojem o duhový dres v Táboře vítězka dvanácti závodů plánuje: "Nechci být jen v první desítce. Myslím úplně nejvýš. Chci vyhrát."

Cítíte se vítězně?
Skvěle! Sezona probíhá ideálně, cítím formu.

I nervozitu? Nestartující Zdeněk Štybar „svalil“ všechnu odpovědnost na vás.
Je to celkem příjemná situace, nemám s tím problémy. Připravila jsem se nejlépe, jak jsem mohla, šanci na medaili mám. Jenže sportovní život je někdy záludný, člověk si nic nemůže naplánovat. Což je ale dobře, protože by jinak nikdo nechodil a nikoho by sport nezajímal.

Mých pět soupeřek

Eva Lechnerová: "Vyhrála poslední svěťák a má obrovskou formu. Technicky je výborně vybavená, vždyť je to bikerka. Ale přes léto měla taky dost náročnou sezonu na horských kolech. Určitě jedna z favoritek."

Marianne Vosová: "Pořád je to kandidátka na zlato, detaily jejího zranění neznám. Ale určitě vystřelí jako střela a já na to raději budu připravená."

Sanne Cantová: "Má za sebou skvělou sezonu, vyhrála letos nejvíc závodů, je mladá, dravá, umí to v technických pasážích a umí se dobře připravit na velké akce."

Pauline Férandová-Prévotová: "Mistryně světa na silnici a to vzbuzuje respekt. I ona v posledních závodech ukazovala skvělou fazónu a taky ona jezdí na biku a v technice je na tom velmi dobře. Je to agresivní závodnice a občas nepřemýšlí o okolí."

Katie Comptonová: "Přestože o ní nebylo moc slyšel, když má dobrý den, patří do špičky a musí se s ní počítat. Vím, že má také nějaké zdravotní problémy. Bude to hodně vyrovnaná a velká skupina favoritek."

Jak budete na sobotu spát?
Docela dobře, už jsem se po přesunu z USA srovnala.

Co vaše pověstné špatné starty?
Všichni to říkají, ale nemyslím si, že ty starty jsou tak špatné. Navíc v Táboře pojedu z první řady. Říkám, že lepší startovat jako desátá a dojet první, než jet v čele a končit patnáctá.

Jaké podmínky byste si přála?
Budu brát, co přijde, ale raději bych měkčí a těžší trať, která bude vyžadovat silovější pojetí. Rychlou zmrzlou trať raději ne.

Tak co jste si pomyslela, když jste na okruhu viděla sníh?
Že by se mi hodily spíš běžky.

Jaké máte přání pro závod?
Jet dobrý závod a aby dorazilo hodně lidí. Vyhrála jsem v Táboře Světový pohár, kdy byla atmosféra fantastická. A kvůli atmosféře se sem tak ráda vracím. Chci jet dobrý závod, užít si, že můžu závodit před rodinou.

Dvanáct vítězství, v ostatních závodech vždy na pódiu. Je tohle životní cyklokrosová sezona?
Asi jo. Ale proč, to přesně nevím. Po několika letech jsem si dala po bikové sezoně pauzu, na měsíc jsem vypnula, odpočinula si. Tělo to potřebovalo. A od půlky října se cítím skvěle a neměla jsem žádný výpadek. Doufám, že to ještě bude chvíli pokračovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze