Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pokud chci vítězit, pády si nemůžu dovolit, litovala bikerka Nash

Kateřina Nash během závodu Světového poháru v Novém Městě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

25 2014
Jeden loket odřený, na rameni roztržený dres a v ruce pytlík s ledem. Bikerka Kateřina Nash si chladila naraženou dlaň, která ji možná obrala o lepší výsledek ze závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. "Pokud chce člověk bojovat o první pozice, tak si pády dovolit nemůže," říkala závodnice amerického týmu Luna, patnáctá žena v cíli. Na Vysočině padla dvakrát. "Ale jela jsem naplno až do konce," povídala.

Jak velký limit byla naražená dlaň?
Ruka chvíli nefungovala, ale závodní napětí pomohlo. Po pár minutách jsem bolest nevnímala a pokračovala zase dál. Ohromně mi pomohli diváci, kteří mě hnali dopředu.

Přemýšlela jste, že byste skončila? Aby s rukou něco nebylo.
V žádném případě jsem tak neuvažovala, že bych odstoupila. Když jsem zjistila, že řídítka udržím a mohu brzdit, byla jsem odhodlaná jet až do cíle. Hrozně ráda závodím doma, ale nikdy se mi tady až tak nevedlo. Kdyby to šlo, tak bych pro lidi vyhrála.

Pády byly důsledek nepozornosti nebo příliš drsné trati?
Kombinace všeho. Trať v Novém Městě je opravdu náročná, člověk si nesmí dovolit chybu. Zaseklo se mi přední kolo a už jsem letěla přes řídítka. Přitom trať znám velice dobře. Asi šlo i o přemíru snahy. Kdybych jela na procházku, tak to bylo v pohodě. Trošku zapracovaly i nervy, protože šlo o můj první závod ve Světovém poháru.

A poslední v Novém Městě?
Raději nebudu nic říkat. Rozmyslela jsem si totiž svoje rozhodnutí a jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila. Závodit doma je neskutečné. Fanoušci byli fantastičtí, skvěle vyšlo i počasí.

Za dva roky se na Vysočině možná bude konat mistrovství světa. To by vás zlomilo?
Nemám tušení, dva roky jsou dlouhá doba. Ale nikdo neví. Nicméně Novému Městu šampionát přeju. Myslím, že zdejší areál nabízí skvělé podmínky pro pořádání mistrovství světa. Myslím, že Česko má velkou šanci.

Takový je názor i dalších závodníků?
I jeden z Němců mi říkal, že by si přál, aby kandidatura byla přidělena Česka.

Přitom právě německý Albstadt je protikandidátem Nového Města. A za týden další zastávka Světového poháru. Tam pojedete?
Věřím, že nemám nic zlomeného. Led a brufen snad pomohou a za týden budu fit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze